Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Záchrana slovenského futbalu spojením s Českom? Šéf DAC predostrel zaujímavú myšlienku o stredoeurópskej lige

DUNAJSKÁ STREDA - Zákerná pandémia nového typu koronavírusu spôsobí slovenskému futbalu obrovské ekonomické škody a je tak ten správny čas zamyslieť sa nad tým, ako ďalej.
Majiteľ DAC Oszkár Világi.
Majiteľ DAC Oszkár Világi. Zdroj: TASR - Pavol Zachar
Zdieľajte:

Nedávny koniec a likvidácia tradičného slovenského klubu MŠK Žilina, ktorý figuroval v priebežnej tabuľke na druhej priečke, vzbudil u futbalovej verejnosti oprávnené obavy, že z futbalovej mapy Slovenska sa po hlbokej kríze môžu postupne vytratiť aj ďalšie tímy.

„Tie tímy, ktoré sú v najvyššej súťaži, tak časť z nich má ekonomické problémy, lebo vlastníci majú problémy s biznisom. Je otázne, koľko z nich bude môcť pred novou sezónou vydokladovať náležitosti potrebné na splnenie podmienok licenčného konania,“ uviedol majiteľ DAC Dunajská Streda Oszkár Világi pre RTVS.

Prečítajte si aj

Oszkár Világi, majiteľ Dunajskej Stredy.Toto je na smiech, hnevá sa šéf Dunajskej Stredy. Futbal v terajšej podobe na Slovensku prestane existovať

Opäť sa tu ponúka myšlienka obnovenia federálnej futbalovej ligy s Českom, ale neúspešných pokusov o opätovné vzkriesenie už bolo mnoho. Všetky stroskotali a tak jediným hmatateľným výsledkom približne 15-ročných sporadických rokovaní sú doteraz odohraté dva ročníky Česko-slovenského superpohára (2017 a 2019), v ktorom sa stretli víťazi národných pohárov.

„Malé kluby majú menší rozpočet a menšie peniaze im chýbajú, väčšie kluby majú väčší rozpočet a chýba im viac peňazí,“ pokračoval Világi, ktorý sa nadchol zaujímavou myšlienkou o vytvorení stredoeurópskej ligy. „Mohli by sme vytvoriť spoločnú ligu. Myslím si, že tu je cesta pre strednú Európu. Mať súťaž s Čechmi, Rakúšanmi a Maďarmi. Je tu viac dôvodov, prečo to spraviť - nielen ekonomické, ale aj kvalitatívne."

Zdieľajte:
Zdroje informácií: futbalovysvet.sk, RTVS

Diskusia

Podobné články