Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

8 najrýchlejších futbalistov sveta: Legendárny šprint Cristiana Ronalda vyvoláva polemiku

BRATISLAVA - Kto patrí medzi najrýchlejších futbalistov planéty?
Cristiano Ronaldo je na prahu veľkolepého míľnika.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Le Figaro priniesol rebríček najrýchlejších futbalistov sveta. Hráči sú v poradí zoradení podľa najvyššej nameranej rýchlosti v súťažných zápasoch.

Prvú pozíciu obsadil Kylian Mbappé (36 km/h). Tesne za ním skončil Inaki Williams (35,7 km/h). Pomyselný bronz získal Pierre-Emerick Aubameyang (35,5 km/h). Štvrtý je Karim Bellarabi (35,27 km/h).

Hviezda FC Liverpool Mohamed Salah s výkonom 35 km/h obsadil piatu pozíciu. Delí sa o ňu s Kingsley Comanom. Tesne za nimi na siedmom mieste je Alvaro Odriozola (34,99 km/h) a Nacho Fernandez (34,62 km/h) uzatvára TOP 8 najväčších "rýchlikov".

Prečítajte si aj

Cristiano Ronaldo je na prahu veľkolepého míľnika.FOTO Luxusný spánok Cristiana Ronalda! Spáva v pyžame, na ktoré by bežný Slovák nezarobil ani za tri mesiace

Veľkú polemiku vyvoláva šprint, ktorý predviedol Cristiano Ronaldo v júni 2018 v stretnutí Portugalska so Španielskom. Nemecké televízne štúdio po zápase prinieslo videanalýzu, ktorá ukazuje, že Ronaldo šprintoval rýchlosťou 38,6 km/h. V tom prípade by išlo o svetový rekord a hráč Juventus Turín by bol v rebríčku najrýchlejších hráčov planéty prvý.

Spomínaný údaj sa však nezhoduje s oficiálnymi štatistikami FIFA, ktoré Ronaldovi evidujú "len" výkon 33,98 km/h.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články