Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Amatérsky zápas zo Švédska museli utajiť: Vypísalo ho takmer 150 bookmakerov, snaha o zmanipulovanie!

ESKILSTUNA - Pre nedostatok príležitostí sa prípravný zápas medzi účastníkmi siedmej a ôsmej švédskej ligy stal hitom stávkarov. Nakoniec ho museli "utajiť"
Ilustračné foto - lopta.
Zdroj: yle.fi
Zdieľajte:

Pandémia koronavírusu spôsobila, že mnohé športové súťaže predčasne ukončili sezónu, najmä v hokeji. Futbalové ligy sú prerušené a čaká sa, či bude možné ich dohrať.

Pre stávkarov nastalo obdobie "sucha". Tipovať sa dá len pár príležitostí. Futbal sa hrá napríklad v Bielorusku, Nikarague, Tadžikistane či Švédsku.

Aby bookmakeri mali aspoň niečo v ponuke, siahajú prakticky po každej možnej príležitosti na tipovanie. Nečakaným hitom sa stal prípravný súboj vo Švédsku medzi tímami zo siedmej a ôsmej ligy - Eskilstuna – Näshulta Goif. Kurzy na tento súboj vypísalo 148 stávkových spoločností po celom svete!

Registrované boli snahy o zmanipulovanie stretnutia, čo priznal jeden z hráčov. „Volali ľudia zo zahraničia a chceli ovplyvniť výsledok. Nikdy som nič také nevidel,“ krútil hlavou útočník Emil Schalin-Eriksson.

Prečítajte si aj

Bruno Alves, Parma.Inšpiroval sa krajanom Ronaldom! Má takmer 40 a dokonalú formu. Pitie prepeličích vajec či opaľovanie v decembri?

Tím Näshulta v dôsledku podozrivých telefonátov radšej kontaktoval švédsku stávkovú spoločnosť Svenska Spel a dostal spätne informáciu o tom, že kurzy na prípravný duel dvoch amatérskych tímov má vypísaných takmer 150 bookmakerov z celého sveta.

Tímy konzultovali nezvyčajnú situáciu s národným futbalovým zväzom. Nakoniec našli elegantné riešenie. Oficiálne zápas zrušili. V skutočnosti sa však zainteresovaní dohodli na novom termíne zápasu v uzavretej facebookovej skupine. Súboj skončil víťazstvom Näshulty 6:3.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články