Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Guardiola po krutom treste pre City s ešte väčším odhodlaním: Ak ma nevyhodia, zostávam tu!

MANCHESTER - Tréner Pep Guardiola plne dôveruje vedeniu Manchestru City v snahe zvrátiť vylúčenie klubu na dva roky z európskych súťaží.
Pep Guardiola na lavičke Manchestru City.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Podľa informácií agentúry AP plánujú zástupcovia "Citizens" podať proti rozhodnutiu odvolanie na Športový arbitrážny súd (CAS). Na rozsudky sa zvyčajne čaká približne rok, no vzhľadom na termín štartu európskych súťaží verí riaditeľ klubu Ferran Soriano v doriešenie do konca tejto sezóny. "Zatiaľ nie je nič hotové. Veríme, že rozsudok je voči nám nespravodlivý, a preto sa odvoláme. Teraz nám nezostáva nič iné, len čakať," uviedol Guardiola.

Jeho budúcnosť v Manchestri spolu s niekoľkými ďalšími hráčmi bola po verdikte predmetom rôznych špekulácii. Guardiola však podľa vlastných vyjadrení zostáva verný "Citizens": "Ak ma nevyhodia, zostávam tu na sto percent. O to väčšiu motiváciu cítim a spravím všetko, čo je v mojich silách, aby klub pod mojím vedením hral na najvyššej úrovni."

Prečítajte si aj

José Mourinho na lavičke Tottenhamu.VIDEO Mourinho nešetril kritikou: Moura bol úplne mŕtvy, Bergwijn bol úplne mŕtvy, Lo Celso bol úplne mŕtvy!

UEFA na dva roky vylúčila City z európskych súťaží a potrestala ho aj pokutou 30 miliónov eur. Klub sa podľa nej previnil tým, že v minulosti umelo zvýšil hodnotu sponzorských zmlúv. Predstavitelia City údajne podvádzali niekoľko rokov, keď skrývali, že premrštené sponzorské kontrakty pochádzajú priamo od majiteľov klubu v Abú Zabí. Vedenie šampióna Premier League v reakcii na trest uviedlo, že celý proces zo strany UEFA považuje za nepriateľský a zaujatý. Obvinenia z finančných nezrovnalostí označilo za nepravdivé.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články