Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Slovan vyzýva fanúšikov, podľa Kmotríka je sila tímu aj v ich rukách

BRATISLAVA - Slovan Bratislava si v jesennej časti futbalovej Fortuna ligy počínal suverénne a po 18. kole vedie súťaž o desať bodov pred dvojicou Žilina a Dunajská Streda. Nemôže mať tak iné ambície ako obhajobu titulu.
Ivan Kmotrík s Jánom Kozákom.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Nič by na tom nemal zmeniť ani fakt, že „belasí“ prišli o najlepšieho strelca súťaže Andraža Šporara. Autor 19 gólov prestúpil do Sportingu Lisabon. „Bol to historicky najväčší prestup v histórii nielen slovenského futbalu, ale i Slovanu. Napriek tomu nebolo naším cieľom klub oslabiť, ale posilniť. Verím, že sme sa v prestupovej politike nemýlili a budeme dobre pripravení, možno aj ešte silnejší ako doteraz,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík.

Slovan nemá vo výhľade iba jarnú časť a triumf vo Fortuna lige, no mužstvo pripravuje už na účasť v budúcom ročníku európskych súťaží. „Podarilo sa nám predĺžiť niekoľko kontraktov, najmä s kapitánom Vasiľom Božikovom. Získali sme niekoľko kvalitných, ale i mladých futbalistov. Verím, že budú tvrdo pracovať a tréneri im budú pomáhať rozvíjať ich talent. Každý hráč potrebuje istý čas, aby zapadol do tímu, my ho máme dostatok. Cieľom je obhájiť majstrovský titul a uhrať čo najlepší výsledok v Slovenskom pohári. Máme aj sekundárny cieľ, udržať juniorku v druhej lige,“ doplnil.

Prečítajte si aj

Trnava na jar s mnohými zmenami, ale vysokými ambíciami

Väčší problém ako získať titul sa v Bratislave javí snaha pritiahnuť čo najviac ľudí do hľadiska. Slovan sa to pokúsi zmeniť. „Ak chceme byť konkurencieschopní v Európe, nedosiahneme to s priemernou návštevnosťou. Hľadáme chyby, pre ktoré diváci na štadión nechodia a hľadáme spôsob, ako ich čo najviac prilákať na štadión. Ak naši fanúšikovia chcú vidieť silný Slovan, musia si uvedomiť, že sa treba zapojiť aj aktívne. Musíme pracovať na tom, aby sa diváci prišli pozerať aj na slabších súperov, naučiť ich, aby chodili na našich hráčov,“ zakončil Kmotrík.

S prípravou na jarnú časť sezóny je spokojný aj hlavný tréner Ján Kozák. „V prípravných zápasoch sme ukázali kvalitu. Odohrali sme veľmi dobrý duel proti majstrovi Slovinska Olimpiji Ľubľana, výborné momenty sme predviedli aj proti bulharskému Ludogorcu Razgrad. Naplnilo nás to spokojnosťou, že ideme správnym smerom,“ vyhlásil.

Slovan vstúpi do jarnej časti duelom na pôde najväčšieho historického rivala. V nedeľu o 15:00 bude hrať proti Spartaku Trnava.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články