Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Žilina na jar bez veľkých zmien, cieľom stabilizácia výkonnosti

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina majú za sebou zimnú prípravu pod taktovkou nového trénera Pavla Staňa. Rovnako ako minulý rok, ani tentokrát nedošlo v kádri k početnejším zmenám. Tou najväčšou bol odchod reprezentačného útočníka Róberta Boženíka do Feyenoordu Rotterdam.
Pavol Staňo MŠk Žilina 2020.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V príprave sa už tradične okrem domácich podmienok pripravovali „Šošoni“ aj v Dubaji. V siedmich zápasoch prehrali len raz, dvakrát remizovali a vyhrali štyri stretnutia. „Ja môžem potvrdiť, že príprava prebehla podľa očakávania. Súperi nás dobre preverili. Vidíme, kde sa môžeme posunúť a čo ešte musíme ešte zdokonaliť. Myslím si, že mužstvo je na ligu pripravené veľmi dobre,“ zhodnotil tréner Staňo.

Žilinčania najprv zdolali doma Podbrezovú 6:0. Následne zvíťazili aj v Ostrave nad Baníkom. Na sústredení v Dubaji ich preverili tímy z Uzbekistanu, Kazachstanu, Lotyšska a Malajzie. Na záver prípravy v generálke porazili doma poľský tím GKS Tychy 6:2.

Pred prílišným optimizmom varoval športový manažér tímu Karol Belaník: „Medzinárodná konfrontácia bola dobrá, ale niekedy naozaj neviete, v akej fáze prípravy sú vaši súperi, prestriedajú sa tam dve jedenástky. Hráva sa bez divákov, na vedľajších ihriskách, takže chýba majstrovský náboj, ktorý pre nás príde až v nedeľu. Ale ja som presvedčený o tom, že sme dobre pripravení. Určite sa urobilo maximum pre to, aby sa zlepšila kvalitatívna zložka a výkonnosť mužstva. Verím, že to ukážeme od najbližšieho zápasu, ktorý hráme proti Zlatým Moravciam.“

Tím okrem spomínaného Boženíka opustil aj stredopoliar Iván Díaz, ktorý sa dohodol s Plzňou na hosťovaní do konca sezóny. V hre je aj prípadná opcia na prestup. Dvaja hráči z projektu, Roland Gerebenits a Peter Chríbik, ktorí sa nepresadili do A-tímu, strávia jarnú časť sezóny v Pohroní. Naopak, dve mladé nádeje by mali dostať šancu v Áčku.

Prečítajte si aj

Guľa si do Plzne dotiahol obľúbeného argentínskeho stredopoliara

„Vytiahli sme hráčov z projektu, sú nimi Iľko a Kaprálik. V príprave mali premiéru a na základe ich výkonnosti, schopností a potenciálu do budúcnosti ostali v kádri,“ prezradil Belaník. Aj oni by mali pomôcť v boji o európske poháre.

O motiváciu sa Belaník nebojí: „Ciele sú dané a nemenné, v prvej fáze sezóny sme sa chceli dostať do prvej šestky, aby sme mali možnosť konfrontovať sa s najlepšími. To sa nám podarilo v predstihu, takže verím, že v ďalších zápasoch budeme podávať dobré výkony. Verím, že budeme motivovaní, aby sme sa po minuloročnom jarnom nezdare kvalifikovali do pohárovej Európy.“

Jarnú časť sezóny začnú Šošoni v nedeľu, keď doma privítajú Zlaté Moravce. „Chlapci, ale aj ja, sa už veľmi tešíme na prvé ligové kolo. Je to výzva, je to úplne iné ako prípravné zápasy. Sme plní očakávania. Duch v šatni je veľmi dobrý, je tam chuť trénovať a pobiť sa o výsledok,“ uviedol tréner Staňo.

Prečítajte si aj

Zlaté Moravce myslia pred jarnou časťou Fortuna ligy na pohárovú Európu

„Najdôležitejšie bude zastabilizovať naše výkony. Na jeseň sme mali výborný úvod, potom prišla slabšia pasáž a nakoniec víťazstvo v Senici. V dlhodobej súťaži je však dôležité, aby bola krivka výkonnosti stabilná,“ dodal Belaník.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články