Barcelona si finále proti Realu Madrid nezahrá: V Saudskej Arábii ju vyradilo po fantastickej otočka v závere Atlético!

DŽIDDA - Futbalisti Atletica Madrid postúpili do finále Španielskeho superpohára. Vo štvrtkovom druhom semifinále v Džidde v Saudskej Arábii zdolali FC Barcelona 3:2 a v nedeľu si zahrajú proti Realu Madrid.
Zdroj: 33506

Atletico otvorilo skóre krátko po zmene strán zásluhou Kokeho. Barcelona otočila stav v rozpätí 51. a 62. minúty gólmi Lionela Messiho a Antoinea Griezmanna. Definitívny obrat sa však v záverečnej desaťminútovke riadneho hracieho času podaril Madridčanom. Najprv z jedenástky vyrovnal Alvaro Morata a do finále proti mestskému rivalovi ich poslal Angel Correa.

Škriniar bude mať v Interi nového spoluhráča, do Talianska mieri kapitán Manchestru United

Do priebehu druhého polčasu zasiahol aj VAR, po jeho rozhodnutiach neplatili dva góly Kataláncov a Atleticu zasa odoprel jedenástku.

FC Barcelona - Atletico Madrid 2:3 (0:0)

Góly: 51. Messi, 62. Griezmann - 46. Koke, 81. Morata (z 11 m), 86. Correa

Pridal: Matej Kubove