Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Do Nitry prichádzajú ukrajinskí investori, dosadili si svojho trénera aj športového manažéra

NITRA - Slovenský futbalový fortunaligista FC Nitra má od januára nových majiteľov, klub kúpil ukrajinský investor.
Mladíci FC Nitra sa radujú po úvodnom góle.
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
Zdieľajte:

Novým trénerom sa stal Anatolij Vasiľovič Demjanenko, športovým riaditeľom bude Andrej Kolesnik. Na štarte zimnej prípravy o tom informoval klub na tlačovej konferencii. Šesťdesiatročný Demjanenko je bývalým reprezentačným obrancom ZSSR, na ME 1988 získal striebro. Hral na troch MS, je päťnásobným majstrom ZSSR a s Dynamom Kyjev vyhral v roku 1986 Pohár víťazov pohárov.

Prečítajte si aj

MetaTitle: Británia Anglicko Futbal liga ManU Chelsea.VIDEO Manchester United chce získať hviezdu od konkurencie: Ponúka 45 miliónov a Lingarda

"Čaká nás ťažká úloha zachrániť Nitru vo Fortuna lige. Tiež chceme mať úspech v Slovenskom pohári. Vieme, že za posledné roky sa tu vymenilo viacero hráčov. Budeme sa spoliehať na futbalistov, ktorí sú momentálne v kádri. Chceme dať šancu aj mladým hráčom, aj skúsenejším. Čaká nás veľa práce. Dôležité bude, aby hráči verili trénerovi a tréner hráčom. Uvidíme, ako nutné bude posilnenie mužstva. Dôležitých bude päť úvodných súťažných zápasov v jarnej sezóne," povedal najlepší futbalista ZSSR z roku 1985.

Nitra absolvuje prípravu v domácich podmienkach. V pláne má odohrať 6 prípravných zápasov. Bude hrať v zimnej Tipsport lige so Skalicou, Brnom a DAC Dunajská Streda. Absolvuje tiež zápas v Rakúsku proti Riedu, potom duel s Banskou Bystricou a generálkou na FL bude súboj s Popradom. Nitra je po jeseni v tabuľke na predposlednom 11. mieste, na desiatu Sereď stráca tri body.

Prečítajte si aj

MetaTitle: Anglicko šport Futbal FA Cup Liverpool Everton.VIDEO Liverpool vyhral s mladíkmi derby proti Evertonu, rozhodla famózna strela spoza šestnástky
Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články