Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Ferdinand: "Moyes mal mentalitu trénera malého klubu"

Bývalý stopér Manchestru United Rio Ferdidand sa stal prvým futbalistom, ktorý verejne skritizoval trénera Davida Moyesa.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Škótsky futbalový kormidelník nahradil pred začiatkom minulej sezóny Alexa Fergusona, ale na lavičke klubu z Old Trafford vydržal len 10 mesiacov.

Moyes prišiel z Evertonu, ale na slávu Fergusona sa mu nepodarilo nadviazať. Obhajca titulu vstúpil do sezóny zle, prehral tri zo šiestich úvodných zápasov a nakoniec obsadil v Premier League až 7. priečku, čo bolo najhoršie umiestnenie od roku 1990.

Bývalý kapitán ManU v autobiografickom seriáli, ktorý publikuje denník The Sun, kritizoval praktiky Moyesa. "Mal mentalitu trénera malého klubu. Jeho inovatívne praktiky priniesli len negatívne nálady a zmätok," povedal Ferdidand, ktorý v júli prestúpil do Queens Park Rangers. "Moyes nás pripravoval tak, aby sme zápas neprehrali. My sme však boli zvyknutí hrať v každom zápase útočne a na víťazstvo. Neuvedomil si, že už netrénoval Everton, ale Manchester United," pokračoval bývalý anglický reprezentant, ktorému sa nepáčilo ani to, že vedenie klubu prepustilo po odchode Fergusona aj asistenta Mikea Phelana.

"Keď sa na to pozriem spätne, tak Davis Moyes nemal šťastie. On a Manchester United boli takí nezlučiteľní, ako olej s vodou. Nemal zlé myšlienky, ale jednoducho napasovali na hráčov a na tradície klubu," dodal Ferdidand na záver. Skúsený obranca sa v nedeľu vrátil už v drese Queen Park Rangers na Old Trafford a jeho tím prehral s Manchesterom 0:4.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články