Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Barcelona predala dvoch mladých obrancov, získala 16-ročného Angličana aj mladého Japonca

BARCELONA - FC Barcelona získala dve veľké nádeje svetového futbalu. Z klubu naopak odišli obrancovia.
MetaHeadline: FC Barcelona FC Chelsea Londýn.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Za dva milióny eur zamieril do francúzskeho AS Saint-Étienne krajný bek Sergi Palencia. 23-ročný zadák odohral ročník 2018/19 na hosťovaní v Girondins de Bordeux, kde nastúpil na 25 ligových stretnutí. V Barcelone hrával iba za rezervný tím. Dve sezóny bol jeho kapitánom.

Prečítajte si aj

Liga majstrov LM 5. kolo AS Rím - Real Madrid metaDescription: KK40 Rím - Luka Modrič (vpravo) z Realu Madrid.VIDEO AS Rím získal brankára z Realu, skúsený obranca sa vracia do Porta

Odchádza i 19-ročný obranca Mateu Morey. Odchovanec RCD Mallorca pôsobil v Barcelone od roku 2015, ale dostal sa iba do najstaršieho dorasteneckého tímu. Borussia Dortmund za neho zaplatila 300 tisíc eur. Kontrakt podpísal až do roku 2024.

Naopak, do klubu pribudol 16-ročný Angličan Louie Barry. Supertalent britského futbalu je hrotovým útočníkom, doposiaľ hrával za WBA. V Barcelone by mal začať v dorasteneckom tíme do 19 rokov. Súčasťou "Blaugranas" bude onedlho taktiež 20-ročný japonský ofenzívy hráč Hiroki Abe. Od roku 2017 je pevnou súčasťou Kašimy Antlers, trikrát si už zahral za seniorský národným tím. Zúčastnil sa aj tohtoročnej Copy América.

Prečítajte si aj

Martin Valjent TASR.VIDEO Nováčik zbiera voľných hráčov, poistil si slovenského obrancu
Zdieľajte:
Zdroj informácií: marca.com

Diskusia

Podobné články