VIDEO Katar vstal z mŕtvych: Na Copa América vyrovnal históriu!

RIO DE JANEIRO - Kto by bol povedal, že národný futbalový tím Kataru si niekedy zahrá na slávnej brazílskej Maracane. 16. jún 2019 ponúkol aj takýto obrázok, no a nielen to.
Katar TASR Katar TASR.

Ázijská krajina, ktorá tento rok vyhrala tamojší šampionát, keď vo finále zdolala Japonsko, získala v nedeľu proti Paraguaju v skupine B historický prvý bod na turnaji, v ktorom ide o majstrovský titul Južnej Ameriky, kde Katar dostal pozvanie.

MetaTitle: Poľsko Futbal ME21 1/2 Taliansko Španielsko.VIDEO Španielsko po nádhernom zásahu Ceballosa stratilo vedenie, Taliansko predviedlo skvelý obrat

Stretnutie v Riu de Janeiro začali lepšie Paraguajčania, už po piatich minútach premenil penaltu Óscar Cardozo, tesne po prestávke zvýšil vedenie Derlis González. Odpisovaný Katar ale "vstal z mŕtvych". Almoez Ali vyrovnal a vlastný gól Rojasa rozhodol o konečnej remíze 2:2.

Bol to iba druhý bod ázijskej krajiny na Copa América. V roku 1999 totiž v základnej skupine Japonsko remizovalo s Bolíviou. Katar sa tak vyrovnal svojmu súperovi z posledného finále ázijského šampionátu.

Paraguaj - Katar 2:2 (1:0)

Góly: 4. Cardozo (pen.), 55. D. González – 68. Ali, 76. Rojas (vl.)

MetaTitle: Taliansko Futbal EL 1/2 Neapol Dnepropetrovsk.VIDEO Sarri si dal podmienku: Do Juventusu chce tieto dve hviezdy Chelsea!
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk