VIDEO Ukrajina sa stala majstrom sveta, teší sa aj hráč z Fortuna ligy

LODŽ - V susednom Poľsku v sobotu vyvrcholili MS do 20 rokov, ktoré prekvapivo ovládli hráči Ukrajiny.
Zdroj: 31868

Kórea síce išla do vedenia, keď skóre otvoril už v piatej minúte z penalty Lee Kang-in, lenže Suprjaha ešte do polčasu vyrovnal a po zmene strán útočník Dynama Kyjev otočil skóre. Všetko v závere poistil Citajšvili. Z titulu majstra sveta sa teší aj obranca Danylo Beskorovainyi, ktorý patrí Dunajskej Strede a naposledy hosťoval v Michalovciach.

VIDEO Messi nepotiahol Argentínu, kolumbijskými hrdinami náhradníci

Najlepším hráčom turnaja sa stal Kórejčan Lee Kang-In, top strelcom Nór Erling Håland, ktorého tím nepostúpil zo skupiny, no mladík strelil všetky zásahy pri výhre 12:0 proti Hondurasu. Ocenenie pre najlepšieho gólmana si odniesol brankár víťazného tímu a kmeňový hráč Realu Madrid - Andrij Lunin.

Ukrajina - Južná Kórea 3:1 (1:1)

Góly: 36. Suprjaha, 53. Suprjaha (Konoplja), 90. Citajšvili – 5. Lee Kang-In (pen.)

Zdroj informácií: futbalovysvet.sk