Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Udržím ho v Taliansku, ale chcem za to dva traktory. Takto začal príbeh budúcej legendy Juventusu

TURÍN - Moise Kean by mal byť budúcou legendou nielen Juventusu Turín, ale aj talianskeho futbalu.
Moise Kean Juventus.
Zdroj: facebook.com/Juventus
Zdieľajte:

Stále iba devätnásťročný ofenzívny futbalista vyniká skvelou technikou a rýchlosťou. Vďaka svojej variabilite môže nastupovať v ofenzíve prakticky všade. V novembri roku 2016 sa stal prvým hráčom narodeným v tomto tisícročí (* 28. február 2000), ktorý naskočil do jednej z piatich najlepších líg sveta, bolo to v drese Juventusu.

V tom istom mesiaci tento rekord zaknihoval aj v Lige majstrov. V máji 2017 navyše strelil za Juventus gól v Serii A, takže bol z neho aj prvý hráč narodený v tomto tisícročí, ktorému sa to podarilo medzi piatimi najlepšími súťažami. Teraz to isté dokázal aj na seniorskej úrovni.

Prečítajte si aj

Do ruskej metropoly neodcestovali kapitán Sergio Ramos ani waleský krídelník Gareth Bale.Po Ronaldovi ďalší na rade: Bale po sezóne v Reale končí!

Za Taliansko nastúpil trikrát, strelil dva góly a to iba nedávno. Za "Squadru Azzura" nastúpil už v novembri minulého roka, mal len 18 rokov a 235 dní. Teraz v marci však pomohol v rámci kvalifikácie na EURO 2020 jedným zásahom poraziť 2:0 Fínsko a o pár dní neskôr 6:0 Lichtenštajnsko. Pomaly, ale isto z neho rastie budúca legenda nielen talianskeho futbalu.

Jeho otec sa zo synovho úspechu teší, Juventus mu je ale veľa dlžný: "Sľúbil som Juve, že syna udržím v Taliansku, ale chcel som na oplátku dva traktory. Povedali mi, že to nebude problém. Zatiaľ som ich ale nedostal a navyše nedostávam ani žiadne lístky na zápasy. Navyše mi neberú telefóny," posťažoval sa médiám Keanov otec Biorou, ktorý pracuje ako farmár.

Pozrite si aj

Slovan - Sparta ženy.VIDEO Kto má v nohe taký dynamit?

Moise sa už narodil v talianskom meste Vercelli, ale jeho rodičia prišli z Pobrežia Slonoviny. Futbal v nižších súťažiach hráva aj brat Giovanni Kean. Obaja ako malí mali ten istý vzor, bol ním nigerijský útočník Obafemi Martins. Moise Kean prvýkrát zaujal v roku 2007 provinčný tím Asti. Tam si ho vyhliadli Turínčania, ale najskôr nie Juventus, no mestský rival Turín FC. Hráčom "Starej dámy" sa v mládežníckych kategóriach stal v roku 2010, mal len desať rokov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: wikipedia.com

Diskusia

Podobné články