Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

AC Miláno s pokutou 12 mil. eur: UEFA pohrozila vylúčením z pohárov!

NYON - Európska futbalová únia (UEFA) udelila talianskemu klubu AC Miláno pokutu 12 miliónov eur za porušenie pravidiel finančnej fair play. Zároveň mu pohrozila vylúčením z európskych pohárových súťaží na rok, pokiaľ účastník Serie A nebude mať k júnu 2021 vyrovnaný rozpočet.
Európska futbalová únia (UEFA) udelila talianskemu klubu AC Miláno pokutu 12 miliónov eur.
Európska futbalová únia (UEFA) udelila talianskemu klubu AC Miláno pokutu 12 miliónov eur. Zdroj: twitter
Zdieľajte:

UEFA oznámila trest deň po tom, ako "Rossoneri" prehrali na pôde Olympiakosu Pireus 1:3 a nepostúpili zo základnej skupiny Európskej ligy. Pokutu im odpočítajú z odmien, ktoré dostanú za tohtosezónne účinkovanie v EL.

Prečítajte si aj

Brankár Celticu Craig Gordon spravil v 77. minúte fatálnu chybu a daroval tak gól Salzburgu.VIDEO Na vlas rovnaký kiks ako Karius: Obrovská chyba brankára hitom internetu

Európska futbalová únia pôvodne udelila v júni Milánčanom zákaz štartu na jeden rok v európskych súťažiach. Športový arbitrážny súd (CAS) však toto rozhodnutie zrušil, keďže nepovažoval trest za primeraný. Prípad vrátil UEFA, aby vydala "férovejší verdikt".

UEFA mala pri rozhodovaní zobrať do úvahy aj prevzatie klubu americkou spoločnosťou Elliott Management Corporation, ktoré zlepšilo finančnú situáciu. Informáciu priniesla agentúra AP.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články