Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Na východe došli peniaze: Košice sa odhlásili z druhej ligy

KOŠICE - Slovenský futbalový klub FC Lokomotíva Košice odhlasuje svoje A-mužstvo z II. ligy.
Slovenský futbalový klub FC Lokomotíva Košice bude pokračovať v II. lige.
Slovenský futbalový klub FC Lokomotíva Košice bude pokračovať v II. lige. Zdroj: fclokomotiva.sk
Zdieľajte:

Jeho prezident Peter Daduľák sa tak rozhodol na základe nedostatočných finančných prostriedkov na chod A-tímu. Zástupcovia klubu o tom informovali aj predstaviteľov Slovenského futbalového zväzu (SFZ) ako riadiaceho orgánu II. ligy. Mládežnícke družstvá FC Lokomotíva Košice i B-mužstvo FC Lokomotíva Košice pokračujú v športovej činnosti.

Pozrite si aj

Neven Subotic utrpel nepríjemné zranenie.VIDEO Horor vo Francúzsku: Subotiča knokautoval vlastný brankár!

"Klub FC Lokomotíva Košice sme začali prevádzkovať pred trinástimi rokmi. Podarilo sa nám z piatej ligy postúpiť až do celoštátnej druhej najvyššej súťaže. Každý rok sa pasujeme s tvorbou rozpočtu. Tento rok je problém v tom, že rozpočet na sezónu po prvýkrát nebol krytý. Aj preto musím pristúpiť k nepopulárnym škrtom, pretože sa nám kopia záväzky. Každý deň bojujem s likviditou spoločnosti, a keďže ja v takom prostredí, kde by som mal kopiť dlhy, neviem pracovať, tak musím urobiť nepopulárne škrty, ktoré do budúcna dajú klubu aspoň nejakú nádej, aby úplne nezanikol. Momentálne potrebujeme odhlásiť A-mužstvo z druhej ligy, s tým, že B-mužstvo i mládež zostanú zachované, aby chod klubu pokračoval aspoň v okresanej forme," uviedol v tlačovej správe prezident FC Lokomotíva Košice Peter Daduľák.

Klub nateraz nezaniká, končí len druholigové A-mužstvo. "Klub funguje ako akciová spoločnosť, ktorá je stále živá a figuruje v nej moja osoba. Nemáme však dostatok finančných prostriedkov na chod A-mužstva, preto musíme odstúpiť zo súťaže. Stále tam zostáva otvorený priestor na nejakú spoluprácu, ak by sa našiel nejaký strategický investor, ktorého ja dlhodobo hľadám. Viedlo sa množstvo rokovaní, žiaľ, nedopadli úspešne. Preto som dospel k tomuto rozhodnutiu. Informovali sme o tom už aj vedenie druhej ligy," dodal Daduľák.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články