VIDEO Taliani ťahali za kratší koniec, zápas rozhodol náhradník

ŠTOKHOLM - Tretí barážový zápas o postup na majstrovstvá sveta vo futbale priniesol zápas Švédska proti Taliansku.
Zdroj: 26050

Futbalisti Švédska zdolali v piatkovom domácom úvodnom stretnutí európskej baráže MS 2018 Taliansko 1:0. Striedajúci Jakob Johansson dosiahol jediný gól tečovanou strelou v 61. minúte, keď bol na trávniku iba štyri minúty. Odveta sa odohrá v pondelok 13. novembra od 20.45 h v Miláne.

FOTO Po skvelom úvode šokujúce vytriezvenie, Slováci Ľvov nedobyli!

Taliansko nechýbalo na svetovom šampionáte od roku 1958, v Rusku však zatiaľ absentuje ako jediný z predchádzajúcich držiteľov titulu. V kvalifikačnej skupine skončilo za Španielskom. Švédsko, ktoré sa umiestnilo za Francúzskom, si v aktuálnom cykle udržalo domácu nezdolanosť. V baráži MS 2014 prehralo s Portugalskom, Taliansko postúpilo v dvojzápase na MS 1998 cez Rusko.
Marco Verratti bude chýbať Talianom v odvete po tom, ako videl v Štokholme žltú kartu.