VIDEO+FOTO Trnava natiahla víťaznú šnúru, Slovan nečakane zaváhal

TRNAVA - Futbalisti Spartaka Trnava triumfovali v sobotňajšom zápase 13. kola Fortuna ligy nad Podbrezovou 2:0 a natiahli víťaznú šnúru v súťaži už na sedem stretnutí.
Zdroj: 25626

Hostia nastúpili sebavedomo, pretože v Trnave ešte v lige doposiaľ nedostali gól. Úvodné minúty patrili domácim, no najskôr Vlasko v dobrej pozícii prestrelil a o chvíľu pokus Egha z uhla vyrazil Kuciak na roh. Hostia odpovedali hlavičkou Rendlu, ktorá smerovala vedľa brány a v 15. minúte vystrelil z priameho kopu Leško nad bránu. Domáci sa v ďalšom priebehu utápali v nepresnostiach, hra im nešla podľa predstáv a tak si hostia bez problémov udržiavali bezgólový stav.

Hamšík verzus Škriniar: Vychutnajte si NAŽIVO strhujúci súboj Slovákov v šlágri Serie A!

Do druhého polčasu nastúpili domáci s Hladíkom, ktorý vystriedal zraneného Tótha a už v 49. minúte rozjasal divákov Vlasko, keď z priameho kopu poslal loptu do ľavej šibenice podbrezovskej brány. Spartak po góle ožil, jeho hráčov bolo plné ihrisko, ale do šancí ich obetavo hrajúci hostia nepúšťali. V 68. minúte mala Podbrezová výhodu priameho kopu, ktorý zahrával Rendla, no loptu spoľahlivo odvrátil Godál. V 72. minúte vystrelil zvnútra šestnástky Kadlec, ale tesne minul bránu. Z protiútoku zasa Leško vyskúšal pozornosť Vantrubu. V 78. minúte sa definitívne rozhodlo o víťazstve Trnavy, keď Čanturišvili z uhla vystrelil po zemi na bránu hostí a lopta sa od kapitána Kostelného odrazila do vlastnej siete - 2:0. Záver sa už iba dohrával, domáci si boli vedomí desiateho súťažného víťazstva v rade a hostia pochopili, že z Trnavy si neodvezú ani jeden bod.

FC Spartak Trnava - FK Železiarne Podbrezová 2:0 (0:0)

Góly: 49. Vlasko, 78. Kostelný (vl.). Rozhodovali: Ziemba - Chládek, Žákech, ŽK: Tóth - Baez, Krivák, Kuciak, 4311 divákov.

Spartak: Vantruba - Kadlec, Tóth (46. Hladík), Godál, Janso - Sloboda, Pehlivan - Čanturišvili, Vlasko (83. Greššák), Jirka (88. Mihálik) - Egho
Podbrezová: Kuciak - Viazanko (63. Djordjevič), Krivák, Kostelný, Kuc - Leško, Haščák, Baez (63. Kopičár), Turňa - Bernadina (76. Jedinák), Rendla

FK Senica - MFK Ružomberok 0:3 (0:0)

Góly: 67. Haskič, 69. Kostadinov, 75. Daniel. Rozhodovali: Královič - Bobko, Hrmo, ŽK: Krč, Vaščák - Kružliak, 412 divákov.

Senica: Plach – Podhorin, Otrísal, Duga, Richtárech (70. Kováč) – Sarpei, Krč (79. Smékal) - Medvedev, Rigo, Šefčík - Vaščák (73. Romulo)
Ružomberok: Krajčirík – Kružliak, P. Maslo, J. Maslo – Qose - Daniel, Takáč (46. Sapara), Gál-Andrezly (89. Almaský), Pikk - Haskič, Kunca (46. Kostadinov)

VIDEO Kane podal vyhlásenie o jeho budúcnosti, nevylučuje prestup!

FC DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín 1:2 (1:1)

Góly: 28. Pačinda - 3. van Haaren, 70. Janga. Rozhodovali: Sedlák - E. Weiss, Jenčura, ŽK: Lawrence, El Mahdioui, Beridze, Šulek (všetci Trenčín), 6616 divákov.

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Macej - Živkovič, Šatka, Huk, Davis – Ljubičič - Čmelík (67. Aluku), Ľupták (72. Olasunkanmi), Kalmár, Pačinda - Malec (58. Divkovič)

AS Trenčín: Šemrinec - Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa - El Mahdioui - van Haaren, Ubbink (66. Zubairu) - Paur, Janga (90.+3 Mance), Beridze (83. Azango)

MFK Zemplín Michalovce - FC Nitra 0:0

Rozhodovali: Smolák – Hancko, Bednár, ŽK: Kolesár, Grič - Kuník, 1088 divákov.

Michalovce: Kira (58. Bieszczad) – M. Kolesár, Bednár, Carrillo, Šimčák – Grič – Koscelník (80. Regáli), Žofčák, Danko, Božok – Sulley (71. Bragin)
Nitra: Hroššo – Kuník, Križan, Niba, Chovanec – Kóňa, Fábry (71. Charizopulos), Machovec – Balaj, Valenta (52. Ngeyitala), Ivančík (90.+ Abrahám)

ViOn Zlaté Moravce-Vráble - Slovan Bratislava 3:2 (2:1)

Góly: 9. a 45. Ewerton, 61. Karlík - 27. Hološko, 62. Čavrič. Rozhodovali: Horváth - Vorel, Štrbo, ŽK: Mateus, Bariš, Urgela – Čikoš, Holman, Droppa, ČK: 72. Holman po dvoch ŽK, 90. Kubík za nešportové správanie (obaja Slovan), 1816 divákov.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Kováč – Záhumenský, Nikolič, Karlík, Chren - Szymonowicz – Ewerton (90.+2 Horník), Bariš, Mateus (75. Cleber), Gešnábel (85. Sládek) – Urgela
Slovan Bratislava: Greif – Čikoš (84. Kubík), Sekulič, Rundič, Chouchoumis – Savičevič (56. Čavrič), Droppa, Holman, Oršula - Vittek (13. Hološko) - Mareš