V šlágri kola famózny Aubameyang: Jeho výkon zatienil výsledok zápasu!

BERLÍN - Futbalisti Bayernu Mníchov triumfovali pri návrate trénera Juppa Heynckesa na lavičku. V sobotnom domácom stretnutí 8. kola najvyššej nemeckej súťaže rozstrieľali Freiburg vysoko 5:0 a po dvoch remízach si pripísali do tabuľky tri body.
Zdroj: 25496

Hertha Berlín v základnej zostave s Petrom Pekaríkom a Ondrejom Dudom prehrala na vlastnom štadióne so Schalke 04 Gelsenkirchen 0:2, keď hostia využili v druhom polčase početnú výhodu po vylúčení Genkiho Haragučiho zo 44. minúty. O góly hostí sa postarali v 54. minúte z pokutového kopu Leon Goretzka a v 76. minúte Guido Burgstaller.

Hoffenheim remizoval na svojom trávniku s Augsburgom 2:2, keď o vyrovnávajúci gól hostí sa postaral v poslednej minúte riadneho hracieho času vlastným zásahom Kevin Vogt.

Vedúca Borussia Dortmund prehrala v záverečnom zápase sobotného programu doma s RB Lipsko 2:3 a utrpela prvú prehru v tomto bundesligovom ročníku.

VIDEO Neuveriteľné: Anglického majstra zdolal tím, ktorý nedal gól 630 minút!

Sumáre:

Borussia Dortmund - RB Lipsko 2:3 (1:2)

Góly: 4. a 64. Aubameyang (druhý z 11 m) - 10. Sabitzer, 25. Poulsen, 49. Augustin. ČK: 47. Sokratis (Dortmund) - 56. Ilsanker (Lipsko) po 2. ŽK

​ ​

Hertha Berlín - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:2 (0:0)

Góly: 54. Goretzka (z 11 m), 76. Burgsttaller. ČK: 44. Haraguči (Hertha)

/P. Pekarík odohral celý zápas, O. Duda (obaja Hertha) odohral prvý polčas/

Bayern Mníchov - SC Freiburg 5:0 (2:0)

Góly: 8. Schuster (vlastný), 42. Coman, 63. Alcantara, 75. Lewandowski, 90.+4 Kimmich

FSV Mainz 05 - Hamburger SV 3:2 (1:1)

Góly: 2. Maxim, 52. Bell, 58. Latza - 9. Walace, 90.+2 Salihovič

TSG Hoffenheim - FC Augsburg 2:2 (0:0)

Góly: 52. Hubner, 85. Uth - 75. Gregoritsch, 90. Vogt (vlastný)

Hannover 96 - Eintracht Frankfurt 1:2 (1:1)

Góly: 36. Sane - 10. Haller, 90. Rebič