VIDEO Barážové šance Slovenska sú jasné, hitom kuriózny gól Švajčiarov

BRATISLAVA - Dnešné zápasy vykryštalizovali aj naše šance na baráž.
Cristiano Ronaldo strieľa gól do siete Andorry.
Cristiano Ronaldo strieľa gól do siete Andorry. Zdroj: facebook.com/PORTUGAL

Holanďania síce zvíťazili v Bielorusku 3:1, ale pred vyvrcholením kvalifikačného cyklu im naďalej patrí až tretia priečka v tabuľke. Postupové vyhliadky "oranjes" sú na bode mrazu. Švédi majú pred nimi trojbodový náskok a o 12 gólov lepšie skóre, ktoré je prvým pomocným kritériom pri rovnosti bodov. Na čele tabuľky sú Francúzi, ktorí zvíťazili na trávniku Bulharska 1:0. Jediný gól zápasu dal už v 3. minúte Matuidi.

Švédski hráči oslavujú gól Marcusa Berga do bránky Luxemburska.VIDEO Strelecká explózia Švédov, Belgičania mierne zvýšili naše šance na baráž

Gréci dokonale využili zaváhanie Bosny, ktorú zosadili z druhej priečky po víťazstve 2:1 nad Cyprom. Účasť v baráži by podľa papierových predpokladov mali spečatiť doma proti Gibraltáru. Slovensko sa do baráže kvalifikuje, keď zdolá Maltu, Slovinsko neprehrá so Škótskom a súčasne musí vyjsť aspoň jedna z nasledujúcich troch kombinácií - zverenci trénera Jána Kozáka sa budú spoliehať na remízu Walesu s Írskom, príp. prehru Srbska s Gruzínskom v D-skupine, baráž by im zaručil aj nerozhodný výsledok v súboji I-skupiny medzi Ukrajinou a Chorvátskom.

V B-skupine pokračujú Švajčiari bez straty bodu, nad Maďarskom zvíťazili presvedčivo 5:2. Nezaváhali ani Portugalčania, hoci sa trápili a Andorru zdolali iba 2:0. Čaro domácej svätyne odklial až v 63. minúte pätnástym kvalifikačným gólom Cristiano Ronaldo, ktorého kouč favorita šetril a poslal ho na ihrisko až v druhom polčase. V utorok si Portugalčania zahrajú o priamy postup práve proti Helvétom. Na šampionát posunie úradujúcich majstrov Európy akékoľvek víťazstvo, keďže pri rovnosti bodov majú lepšie skóre.

Chcete zvýšiť svoj športový výkon? S pomocou TOHTO špeciálneho oblečenia sa vám to podarí!

Záverečné 10. kolo kvalifikácie je na programe v termíne 8.-10. októbra (nedeľa-utorok). Priamo na šampionát sa už kvalifikovali Belgicko, Anglicko, Nemecko a Španielsko, k týmto tímom sa pripoja víťazi ďalších piatich skupín. Osem tímov z druhých miest po odrátaní výsledkov s najslabším mužstvom zo svojich skupín sa prebojuje do baráže, ktorej žreb sa uskutoční v utorok 17. októbra o 14.00 SELČ v Zürichu. Prvé zápasy baráže sú na programe 9.-11. novembra, odvety 12.-14. novembra. Žreb finálového turnaja MS 2018 prebehne v piatok 1. decembra v moskovskom Kremli.

kvalifikácia MS 2018 - 9. kolo:

A-skupina:

Borisov

Bielorusko - Holandsko 1:3 (0:1)

Góly: 55. Voloďko - 24. Propper, 84. Robben (z 11 m), 90.+3 Depay. Rozhodoval: Oliver (Angl.)

Sofia

Bulharsko - Francúzsko 0:1 (0:1)

Gól: 3. Matuidi. Rozhodoval: Mateu Lahoz (Šp.)

B-skupina:

Andorra la Vella

Andorra - Portugalsko 0:2 (0:0)

Góly: 63. Ronaldo, 86. A. Silva. Rozhodoval: Zelinka (ČR)

Bazilej

Švajčiarsko - Maďarsko 5:2 (3:0)

Góly: 18. Xhaka, 20. Frei, 43. a 49. Zuber, 83. Lichtsteiner - 59. Guzmics, 89. Ugrai. Rozhodoval: Tagliavento (Tal.)

H-skupina:

Nikózia

Cyprus - Grécko 1:2 (1:2)

Góly: 18. Sotiriou - 24. Mitroglou, 26. Tziolis. Rozhodoval: Undiano Mallenco (Šp.)