VIDEO Marek Hamšík si otvoril tohtosezónny gólový účet v Neapole, Juventus stratil prvé body

NEAPOL - Najlepší slovenský futbalista Marek Hamšík strelil svoj prvý gól v novej sezóne Serie A.
Zdroj: 25111

Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík prispel v 7. kole talianskej Serie A gólom k triumfu SSC Neapol nad Cagliari 3:0. Strelecky sa presadil už v štvrtej minúte po peknej kombinácii s Belgičanom Driesom Mertensom.

VIDEO Rozosmial i rozplakal: Toto je najbizarnejší gól futbalového brankára

Pre Hamšíka to bol 114. gól za Neapol v súťažných zápasoch a už iba jeden presný zásah ho delí od vyrovnania klubového rekordu legendárneho Argentínčana Diega Maradonu. Neapol je v novom ročníku najvyššej talianskej súťaže stále stopercentný a je na čele tabuľky s dvojobodovým náskokom pred Juventusom Turín, ktorý iba remizoval na pôde Atalanty Bergamo 2:2. Úradujúci majster premrhal dvojólový náskok, v 84. minúte nepremenil Paulo Dybala pokutový kop.

Inter Miláno v základnej jedenástke so slovenským obrancom Milanom Škriniarom zvíťazil na pôde Beneventa 2:1. V priebežnej tabuľke sa posunul na druhé miesto o bod pred majstrovský Juventus Turín, ktorý čakal večer duel na pôde Atalanty Bergamo. O oba góly Interu sa zaslúžil chorvátsky reprezentant Marcelo Brožovič, Škriniar odohral celý zápas. Lazio Rím deklasovalo Sassuolo 6:1, mestský rival AS Rím triumfoval na pôde AC Miláno 2:0.