Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Lampard: "Otváram novú kapitolu"

Skúsený anglický futbalista Frank Lampard sa v stredu pripojil k svojmu novému mužstvu Manchester City.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V tíme úradujúceho víťaza Premier League je 36-ročný stredopoliar na hosťovaní z klubu MLS New York City a strávi v ňom celú jesennú časť sezóny.

Lampard, ktorý po dlhých 13-tich rokoch opustil londýnsku Chelsea, tak bude naďalej pokračovať v kariére v najvyššej anglickej súťaži. "Je to pre mňa fantastická príležitosť ďalej trénovať a hrať na najvyššej úrovni a zároveň sa pripraviť tak, aby som bol pred príchodom do New Yorku v top kondícii," citovala agentúra Reuters Lamparda. "Od prezentácie v Brooklyne som prežil niekoľko úžasných dní, každý v klube sa ku mne správa fantasticky. Otváram novú kapitolu v mojej kariére a teším sa na nové zážitky."

Za Chelsea strelil vo všetkých súťažiach dokopy 211 gólov, považovali ho za ikonu klubu. Svojím odchodom do City si však Lampard rozhneval fanúšikov londýnskeho tímu, ktorí ho teraz nazývajú zradcom. Niektorí z nich pália jeho dresy.

Lampard sa na šesťmesačné pôsobenie v Manchestri teší. "Už som sa stretol s trénerom Citizens Manueloim Pellegrinim i s niekoľkými hráčmi. Teším sa, že budem môcť pomôcť mužstvu pred mojím odchodom do New Yorku," dodal anglický reprezentant.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články