Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Wenger žiada tvrdé tresty pre neprispôsobivé kluby

Tréner futbalistov Arsenalu Londýn Arsene Wenger sa domnieva, že kluby porušujúce nové pravidlá o financovaní stanovené Európskou futbalovou úniou (UEFA) by mali vyradiť z najbližšieho ročníka Ligy majstrov. Týka sa to najmä klubov Paríž St. Germain a Manchester City, ktoré čelia pokute 60 miliónov eur za prekročený limit vynaložený na prestupy hráčov.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Wenger, ktorý je zástancom rovného metra pre všetkých, žiada pre kluby tvrdšie sankcie. "Človek by si myslel, že ak dodržiava pravidlá, bude môcť pokračovať v súťaži. V prípadoch, že ich poruší, tak z nej bude vyradený. Tak to funguje v normálnom svete", povedal kouč Londýnčanov pre britské médiá. "Máme pravidlá, ktoré treba rešpektovať. V prípade, že ich nerešpektujete, mali by ste čeliť tvrdému trestu. Ak UEFA nechce kluby vyradiť z najbližšej edície Ligy majstrov, mala by nájsť iné riešenie, ktorým kluby adekvátne potrestá."

Deväť nemenovaných klubov čelí trestu za porušenie nových finančných pravidiel. Tie vznikli za účelom obmedzenia finančných strát a podpory ekonomickej stability klubov.

Paríž St. Germain, ktorý v stredu obhájil majstrovský titul, minul od príchodu katarského investora na prestupy hráčov viac ako 200 miliónov eur. "Citizens", ktorých tiež štedro podporuje arabský kapitál, majú momentálne v Premier League dvojbodový náskok pred druhým Liverpoolom. Vďaka lepšiemu skóre im tak v poslednom zápase s West Hamom stačí bod, ktorý im zaručí druhý titul v priebehu posledných troch rokov.

"Samozrejme, niečo nefunguje tak akoby malo. Upozorňujem na to už roky. Máme dve možnosti, ako môžeme futbal robiť. Buď povieme, že chceme do klubov dostať miliardárov, ktorí si budú môcť dovoliť kúpiť akýchkoľvek hráčov. Alebo môžeme robiť futbal férovo. Ak mi zajtra poviete, že každému klubu v Premier League dáte sto miliónov libier, poviem, že to je férová ponuka. Ale, ak je medzi klubmi priveľký rozdiel vo financiách vynaložených na prestupy hráčov, poviem, že to je nefér."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články