Gerrardova rozlúčka s Anfield nevyšla, Southampton deklasoval Aston Villu

Newcastle nevyužilo možnosť záchrany, na pôde QPR prehralo.

Futbalisti FC Southampton deklasovali v úvodnom sobotňajšom stretnutí 37. kola Premier Leauge Aston Villu 6:1. Pod demontáž hosťujúceho tímu sa najrýchlejším hetrikom v histórii prestížnej súťaže na Ostrovoch podpísal Sadio Mane. Senegalský krídelník ho skompletizoval za rekordný čas 2 minúty a 56 sekúnd, čim prekonal 20 rokov starý zápis kanoniera FC Liverpool Robbieho Fowlera. Tomu sa to 28. augusta 1994 v dueli proti Arsenalu Londýn podarilo za 4 minúty a 33 sekúnd. Mane sa stal zároveň po Jamesovi Beattiem a Mattovi Le Tissierim tretím hráčom "The Saints" s hetrikom v Premier Leaugue. Od celosvetového futbalového rekordu, ktorý za 140 sekúnd strelil v roku 2004 James Hayter z Bournemouthu, ho delilo 36 sekúnd.

Možnosť odpútať sa od zostupovej zóny nevyužili v sobotu futbalisti Newcastle United. Na pôde už istého vypadávajúceho Queens Park Rangers viedli po góle Emmanuela Rivieru z 24. minúty 1:0, no v domáci v druhom polčase skóre otočili a poslali "straky" do boja o záchranu. Tie majú na 17. priečke pred posledným kolom dvojbodový náskok pred Hull City.

Emotívna rozlúčka s Anfield Roadom nevyšla kapitánovi FC Liverpool Stevenovi Gerrardovi, "The Reds" prehrali s Crystal Palace 1:3. V drese domácich odohral celý zápas slovenský reprezentačný kapitán Martin Škrtel. Domáci síce viedli, ale hostia troma gólmi otočili priebeh.