Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Petr Čech držiteľom Zlatej lopty

Petr Čech získal ďalšie ocenenie. Zlatá lopta však nie je od FIFA.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Už deviatykrát v kariére získal Zlatú loptu pre najlepšieho českého futbalistu brankár Petr Čech. Gólman londýnskej Chelsea vyhral novinársku cenu piatykrát v rade, tento rok však jeho víťazstvo nebolo až také presvedčivé, lebo v jarnej polovici sezóny bol podľa hlasujúcich najlepším českým hráčom Tomáš Rosický.

Futbaloví novinári v Česku volia najlepšieho hráča tradične v dvoch kolách, vždy samostatne za jesennú a jarnú časť sezóny. Petr Čech od jesene 2010 vyhral všetkých sedem po sebe idúcich hlasovaní, až Rosický ho dokázal v druhej časti nedávno skončeného ročníka pokoriť.

V konečnom zúčtovaní sa však z prvenstva opäť tešil gólman Chelsea Londýn, hoci jeho "rival" z konkurenčného Arsenalu stiahol náskok zo 63 na 21 bodov. "Keď bol Tomáš zdravý, tak hral výborne. Každý rok je to ocenenie práce za práve skončenú sezónu. Tak to beriem aj tento rok a z víťazstva v ankete mám radosť," citoval Čecha portál idnes.cz.

Výsledky 18. ročníka ankety Zlatá lopta pre najlepšieho českého futbalistu sezóny 2013/2014: 1. Petr Čech (Chelsea Londýn) 1384 bodov, 2. Tomáš Rosický (Arsenal Londýn) 1363, 3. Josef Hušbauer (Sparta Praha) 846, 4. Vladimír Darida (Viktoria Plzeň/SC Freiburg) 597, 5. Bořek Dočkal (Sparta Praha) 461, 6. Václav Kadlec (Sparta Praha/Eintracht Frankfurt) 373, 7. Pavel Horváth (Viktoria Plzeň) 327, 8. David Limberský (Viktoria Plzeň) 265, 9. David Lafata (Sparta Praha) 261, 10. Tomáš Hübschman (Šachtar Doneck) 238

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články