Leicester v boji o záchranu porazil Newcastle, Liverpool v napínavom zápase porazil QPR

Sumár dnešných zápasov anglickej Premier league.

V úvodnom zápase 35. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil v súboji tímov z dolnej časti tabuľky Leicester City nad Newcastle United 3:0. Pre Newcastle to bola už ôsma prehra v rade, keď naposledy sa jeho hráči tešili z bodového zisku 28. februára po výhre 1:0 nad Aston Villou. FC Liverpool, v základnej zostave s Martinom Škrtelom, zvíťazil nad Queens Park Rangers 2:1. Rozhodujúci gól strelil v 87. minúte kapitán Liverpoolu Steven Gerrard, ktorý tak odčinil nepremenený pokutový kop zo 79. minúty. Dôležité tri body v bojoch o záchranu si vybojoval Sunderland, ktorý vďaka dvom premeneným pokutovým kopom Jordiho Gomeza vyhral nad Southamptonom 2:1. V záverečnom zápase soboňajšieho programu prehral Manchester United s West Bromwichom Albion 0:1. O jediný gól sa postaral Jonas Olsson, ktorý v 63. minúte využil voľný priamy kop z hranice šestnástky. Domáci mali o desať minút neskôr vynikajúcu šancu na vyrovnanie, ale prísne nariadený pokutový kop nepremenil navrátilec do zostavy ManU Robin van Persie.

sumár - 35. kolo:

Leicester City - Newcastle United 3:0 (2:0)
Góly:
1., 48. (druhý z 11 m) Ulloa, 17. Morgan, ČK: 62. Williamson, 90.+1 Janmaat (obaja Newcastle). 31.576 divákov.

Liverpool - Queens Park Rangers 2:1 (1:0)
Góly:
19. Coutinho, 87. Gerrard - 73. Fer. V 79. min Gerrard (Liverpool) nepremenil pokutový kop. ČK: 82. Onuoha (QPR). 44.707 divákov.

Aston Villa - Everton 3:2 (2:0)
Góly:
10., 45. Benteke, 64. Cleverley - 59. (z 11 m) Lukaku, 90.+2 Jagielka. 37.859 divákov.

Sunderland - Southampton 2:1 (1:1)
Góly:
21., 55. (oba z 11 m) Gomez - 22. Mane. ČK: 54. Ward-Prowse (Southampton). 39.613 divákov.

Swansea City - Stoke City 2:0 (0:0)
Góly:
76. Montero, 90.+2 Sung-Yueng. ČK: 85. Wilson (Stoke). 20.661 divákov.

West Ham United - Burnley 1:0 (1:0)
Gól:
24. (z 11 m) Noble. ČK: 23. Duff (Burnley). 34.946 divákov.

Manchester United - West Bromwich Albion 0:1 (0:0)
Gól:
63. Olsson. V 74. min nepremenil van Persie (Manchester) pokutový kop. 75.454 divákov.