VIDEO Makov Zenit prišiel o postup v posledných sekundách, APOEL vyradil Bilbao

BRATISLAVA - Zenit vypadol s Anderlechtom gólom v závere.

Futbalisti Zenitu Petrohrad sa neprebojovali do osemfinále Európskej ligy 2016/2017. Vo štvrtkovej domácej odvete s Anderlechtom Brusel síce dokázali zlikvidovať dvojgólové manko z prvého zápasu a viedli už 3:0, no v poslednej minúte ich z hry vyradil gól Švéda Isaaca Thelina. Za domácich sa dvakrát presadil Brazílčan Giuliano, slovenský legionár Róbert Mak sa dostal na ihrisko až v 89. minúte.

Prečítajte si aj: Koniec špekuláciam! Rooney vydal oficiálne vyhlásenie ohľadom prestupu do Číny

S európskou scénou sa rozlúčil aj Athletic Bilbao. O jeho vyradenie sa postaral cyperský APOEL Nikózia po domácom triumfe 2:0, o čo sa gólmi postarali Pieros Soteriou a Giannis Gianniotas z pokutového kopu. Bilbao uspelo v prvom stretnutí "iba" 3:2.

Ďalej ide AS Rím, hoci v odvete doma prehral s Villarrealom 0:1. K prieniku medzi elitných šestnásť tímov ale talianskemu tímu stačil suverénny náskok 4:0 z prvého zápasu. Rimania v závere prišli o vylúčeného nemeckého obrancu Antonia Rüdigera. Ajax Amsterdam si poradil s Legiou Varšava 1:0, postup mu zabezpečil gól Nicka Viergevera.

Olympiakos Pireus triumfoval na ihrisku tureckého Osmanlisporu suverénne 3:0 a po bezgólovej remíze z prvého zápasu postúpil. Dvoma gólmi sa o to zaslúžil iránsky útočník Karim Ansarifard, jeden pridal nórsky reprezentant Tarik Elyounoussi.