VIDEO Ramos opäť úradoval: Drámu rozhodol v 92. minúte a Real prekonal rekord Beenhakkera

MADIRD - Real zdolal po dráme La Coruňu a prekonal rekord Beenhakkera

V úvodnom sobotňajšom zápase 15. kola španielskej La Ligy zvíťazili futbalisti FC Barcelona na pôde Osasuny Pamplona 3:0. Katalánci v prvom polčase napriek prevahe nedokázali skórovať, vykúpil ich až gól Luisa Suáreza v 59. minúte.

Prečítajte si aj: Hrôzostrašné zistenie: Messi tiež sedel v lietadle smrti, od tragédie ho delilo iba 18 minút!

V ďalšom priebehu sa ešte dvakrát presadil Lionel Messi, ktorý strelil svoj 10. a 11. ligový gól sezóny. V tabuľke kanonierov predstihol Cristiana Ronalda a odpútal sa od spoluhráča Luisa Suáreza - obaja v doterajšom priebehu najvyššej španielskej súťaže skórovali 10-krát.

Prečítajte si aj: Kým on hral šláger Ligy majstrov, zlodeji mu vykradli dom: Hviezde Realu odcudzili peniaze a šperky!

Barcelona stále stráca na vedúci tím tabuľky Real Madrid 6 bodov. Jej rival totiž večer doma zdolal Deportivo La Coruňu 3:2 gólom Sergia Ramosa z 90.+2 minúty.

Tréner "bieleho baletu" Zidendine Zidane vynechal zo zostavy Cristiana Ronalda, Karima Benzemu aj Luku Modriča, ktorým zrejme chcel dať oddych pred MS klubov FIFA v Japonsku. Úradujúci európsky šampión neprehral už 35 súťažných duelov, čím prekonal klubový rekord. Ten držal výber holandského kouča Lea Beenhakkera so sezóny 1988/1989.

San Sebastian zdolal trápiacu sa Valenciu 3:2. Valencia naposledy bodovala naplno v najvyššej súťaži 16. októbra, keď zdolala Sporting Gijón 2:1. Odvtedy získla v siedmich zápasoch len tri body za remízy s La Coruňou, Granadou a Malagou a v tabuľke sa prepadla na 17. priečku.

Osasuna Pamplona - FC Barcelona 0:3 (0:0)
Góly: 59. Suárez, 72. a 90.+2 Messi

Real Sociedad San Sebastián - CF Valencia 3:2 (2:1)
Góly: 2. a 24. Willian Jose, 90.+1 Juanmi - 36. Parejo (z 11 m), 90.+3 Bakkali, ČK: 82. Cancelo (Valencia)

UD Las Palmas - CD Leganes 1:1 (1:0)

Góly: 21. Livaja - 76. Guerrero (z 11 m)

Real Madrid - Deportivo La Coruňa 3:2 (0:0)

Góly: 50. Morata, 84. Diaz, 90.+2 Ramos - 63. a 65. Joselu

Zdroje informácií: TASR, futbalovysvet.sk