VIDEO Real senzačne neudržal vedenie: Barcelona opäť valcovala aj bez Messiho

MADRID - Futbalisti FC Barcelona dosiahli v sobotňajšom zápase 6. kola španielskej La Ligy presvedčivý triumf 5:0 nad Sportingom Gijón. Úradujúci majster aj bez zraneného argentínskeho útočníka Lionela Messiho dominoval a už po prvom polčase si vybudoval dvojgólový náskok po presných zásahoch Luisa Suáreza a Rafinhu.
Zdroj: fcbarcelona.com

Ďalšie góly pridali zverenci trénera Luisa Enriqueho až v záverečnej 10-minútovke, do listiny strelcov sa zapísali Arda Turan a dvojgólový Brazílčan Neymar.

Prečítajte si aj: VIDEO Neskutočný fyzický fond: Talent Ajaxu pri góle atakoval Boltov svetový rekord

Barcelona je so ziskom 13 bodov na priebežnom druhom mieste tabuľky. Pozíciu lídra si udržali hráči Realu Madrid, ktorí však napriek jasnej prevahe iba remizovali 2:2 na pôde Las Palmasu. Pred úhlavným katalánskym rivalom má "biely balet" už len jednobodový náskok.

Štvrté víťazstvo v rade zaznamenali hráči Athletica Bilbao, v domácom prostredí získali tri body po výhre 3:1 nad Sevillou.

SD Eibar - Real Sociedad San Sebastián 2:0 (0:0)
Góly: 57. Illarramendi (vl.), 66. Bebe, ČK: 24. Elustondo (Real Sociedad)

Sporting Gijón - FC Barcelona 0:5 (0:2)
Góly: 29. Suárez, 32. Rafinha, 81. a 88. Neymar, 85. Turan, ČK: 74. Lora (Gijon)

UD Las Palmas - Real Madrid 2:2 (1:1)
Góly: 38. Tanausu, 85. Araujo - 33. Asensio, 67. Benzema

Athletic Bilbao - Sevilla FC 3:1 (1:0)
Góly: 26. San Jose, 66. Balenziaga, 90. Aduriz (z 11 m) - 55. Nasri, ČK: 88. Sirigu (Sevilla)