ME WU19: Francúzsky uragán a Hernándezovej smršť rozhodli o finalistkách

SENEC - V zápase o zlato si to na ME hráčok do 19 rokov rozdajú Francúzsko a Španielsko.
Zdroj: uefa.com

Futbalistky Francúzska sa stali prvými finalistkami ME hráčok do 19 rokov. V úvodnom štvrtkovom semifinálovom dueli v Senci prehrávali so Švajčiarkami po polčase 0:1, keď chybu Cissokovej využila Reutelerová. Do druhého polčasu poslal tréner Eyquem na trávnik duo Mateová - Morroniová a Francúzsky dokázali skóre expresne otočiť. V priebehu úvodných desiatich minút druhého dejstva sa dvakrát presadila Mateová, jeden presný zásah pridala Katotová.

Aj druhé semifinále ponúklo obrat skóre. Španielske hráčky dvakrát doťahovali v súboji s Holandskom, napokon si však pripísali výhru 4:3. Hlavnou postavou zápasu bola trojgólová kapitánka Sandra Hernándezová.

Francúzky postúpili do rekordného ôsmeho finále na MS "19", v boji o titul narazia na Španielsko, ktoré si o zlato zahrá po štvrtýkrát za posledných päť rokov. Finálový zápas je na programe v nedeľu 31. júla o 19:00 v NTC Senec.

ME futbalistiek do 19 rokov:

semifinále (Senec)

Francúzsko - Švajčiarsko 3:1 (0:1)

Góly: 46. a 54. Mateová, 50. Katotová - 44. Reutelerová

Španielsko - Holandsko 4:3 (1:1)

Góly: 25., 68., 81. Hernándezová, 73. Cazallaová - 22. Admiraalová, 59. Roordová, 84. Hendriksová