Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Slovenská U21 zdolala aj Anglicko

Slovenskí futbalisti do 21 rokov zvíťazili v sobotňajšom prípravnom zápase v Poprade nad anglickým výberom do 23 rokov 1:0 a získali cenné tri body do tabuľky turnaja Challange Trophy
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Slovensko "21" - Anglicko "23" 1:0 (0:0)

Gól: 82. Vrablec. Rozhodoval: Pechanec (ČR), ŽK: Hudák, Paur, Lalkovič - Dradley, Taylor, 1589 divákov.

zostavy a striedania:

Slovensko 21: Rusov (46. Le Giang) - Lobotka, Hudák, Niňaj, Vrablec - Paur (90.+ Šatka), Lásik - Chrien (54. Ujlaky) - Lalkovič, Schranz (80. Mészáros) - Zreľák (74. Malec)

Anglicko 23: Walker - Yiadom, Roberts, Franks, Demetriou - Payne - Dradley (86. Marwood), Pearson (81. Gallagher) - Marsh-Brown (70. Maddison), Norwood (86. Taylor), Frear (90. Fitzpatrick)

Na ťažkom podmočenom teréne začali aktívnejšie Angličania, ktorí vďaka nebezpečnému voleju Norwooda spoza šestnástky preverili Rusova už v 6. minúte. O štyri minúty neskôr Niňaj odkopol loptu práve pred Norwoodom, ktorý by zakončoval do odkrytej časti brány. Do dobrej šance sa dostal v 14. minúte i Pearson, ale zvnútra šestnástky nepochopiteľne minul priestor troch žrdí. Slováci postupne vyrovnali hru, výškový hendikep sa snažili zmazať sériami prihrávok po zemi a v 23. minúte bol blízko ku gólu Zreľák. V najväčšej šanci prvého polčasu však zoči-voči Walkerovi nepochodil. Angličania pohrozili ešte v 33. minúte po priamom kope Freara, ktorý technickou strelou minul priestor slovenskej brány. V závere prvého polčasu Rusov dobre čítal hru, keď včasným vybehnutím odkopol loptu pred Norwoodom.

Druhé dejstvo odštartovala príležitosť Lalkoviča, ktorý v 49. minúte strelou spoza šestnástky vyprášil Walkerove rukavice. O minútu neskôr si po rohovom kope v šestnástke hostí najvyššie vyskočil Chrien, s jeho hlavičkou k bližšej žrdi si anglický gólman reflexívne poradil. Slováci boli počas druhého polčasu aktívnejší a čoraz častejšie sa dostávali do zakončenia. V 64. minúte Lalkovič poslal z rohu center až na Hudákovu hlavu, od ktorej išla lopta do zeme a následne nad bránu. O šesť minút neskôr si Ujlaky pred šestnástkou hostí našiel priestor k zakončeniu, v poslednej chvíli bola jeho strela zrazená. Albion sa dostal k slovu v 76. minúte, so strelou Pearsona si Le Giang dokázal poradiť. Slováci sa napokon dočkali gólu v 82. minúte po krížnej strele Vrableca - 1:0. Angličania mohli odpovedať v 85. minúte po strele Bradleyho, ale Le Giang si s jeho strelou po zemi dokázal poradiť.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články