Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

MFK Košice ukončil zmluvu so štyrmi hráčmi

Vedenie MFK Košice prekvapujúco rozviazalo spoluprácu so štyrmi hráčmi.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Po vzájomnej dohode v A-mužstve skončili obrancovia Ivan Ostojič, Boris Sekulič, Peter Kavka a Ľubomír Korijkov.

"Po spoločnej dohode sme rozviazali profesionálnu zmluvu s Ivanom Ostojičom a Borisom Sekuličom, s ktorými sme sa dohodli na ukončení pôsobenia v našom klube," uviedol pre oficiálny klubový web prekvapujúcu novinku prezident MFK Blažej Podolák. Na otázku, či sú v hre ešte ďalší hráči, ktorí by mohli predčasne ukončiť pôsobenie v Košiciach, odpovedal: "Ide ešte o Petra Kavku a Ľubomíra Korijkova. S tými máme práve v týchto chvíľach rokovanie, ale taktiež s nimi chceme uzavrieť podobnú dohodu, ako s dvojicou srbských futbalistov."

Konkrétne dôvody tohto kroku Podolák nešpecifikoval. Podotkol, že ide o klubovú záležitosť a zdôraznil, že nejde o žiadny vyhadzov z klubu, či výpovede. "Stalo sa tak po vzájomnej dohode oboch strán. Mali sme spoločné sedenie a prišli sme k názoru, že najlepšie bude, keď ukončíme vzájomnú spoluprácu," prezradil Blažej Podolák.

Srbskí legionári údajne pred sezónou naznačili, že by chceli odísť a podľa slov Podoláka za ich odchodom netreba nič hľadať. "Boris a Ivan už pred rokom avizovali, že chcú odísť z klubu, no dohodli sme sa na predĺžení ich kontraktov. V rámci rozhovorov pred novou sezónou naznačili, že sú tu už dlho a radi by odišli. Chceli by zmeniť dres. Dohodli sme sa teda na ukončení spolupráce. Nemá význam, aby sme nasilu niekoho držali v tíme," ozrejmil prezident klubu a na otázku, či ich klub nechcel niekam uvoľniť za odstupné dodal: "Isteže. Ak by o nich bol záujem, tak by sme ich radi predali, lenže my sme v klube žiadny záujem o nich neevidovali."

Trénerovi MFK Košice Marekovi Fabuľovi nebude v sobotňajšom zápase 26. kola Fortuna ligy v Dunajskej Strede chýbať iba spomínaná štvorica hráčov, ale aj zranení hráči Martin Bukata a Petrom Bašistom. Pre chorobu bude taktiež chýbať Ján Novák, ktorý mal teplotu.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články