Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Klopp je na odchode z Borussie Dortmund

Tréner futbalistov Borussie Dortmund Jürgen Klopp požiadal vedenie klubu o uvoľnenie spod kontraktu. Ako v stredu na svojom webe informoval denník Bild, Klopp by mal opustiť tím, ktorý doviedol k dvom majstrovským titulom, po aktuálnej sezóne.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Štyridsaťsedemročný Klopp zasadol na lavičku Borussie v roku 2007, keď predtým pôsobil v Mainzi. "Žlto-čierni" pod jeho vedením dvakrát vyhrali bundesligu (2011, 2012), raz Nemecký pohár (2012) a zahrali si aj vo finále Ligy majstrov (2013). S klubom má platný kontrakt do roku 2018.

V aktuálnej sezóne sa však Borussii vôbec nedarilo. V priebehu jesennej časti domácej súťaže klesli Kloppovi zverenci na posledné miesto v tabuľke, v súčasnosti im patrí 10. priečka. V Lige majstrov už nepokračujú, v osemfinále ich vyradil turínsky Juventus.

Podľa Bildu označil Klopp za svojho nástupcu v Dortmunde Thomasa Tuchela. Práve on bol jeho nasledovníkom aj na lavičke Mainzu. Tuchel bol horúcim kandidátom na pozíciu trénera v SV Hamburg. Uvoľnený post v Hamburgu však zaujme Bruno Labbadia, ktorý sa dohodol na podmienkach spolupráce do roku 2016.

Zdieľajte:
Pridal: TASR
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články