Sparta sa vytrápila, ale 283. derby pražských S vyhrala

Synot liga - 23. kolo.

V sobotňajšom zápase 23. kola najvyššej českej futbalovej ligy zvíťazila Příbram nad Českými Budějovicami 1:0. O jediný presný zásah duelu Synot ligy sa postaral na začiatku druhého dejstva slovenský obranca Tomáš Hájovský, ktorý po rohovom kope a hlavičke Bednářa zasunul loptu do bránky. V drese hostí musel nedobrovoľne z ihriska Jaroslav Machovec, ktorý videl v 62. minúte červenú kartu.

V sobotu sa hralo na vypredanej Letnej aj 283. derby pražských S. Pred duelom delilo druhú Spartu pred Slaviou 26 bodov a desať priečok v tabuľke, ale favorit sa poriadne vytrápil a výhru 2:1 mu zabezpečil až v 89. minúte Jakub Brabec. Majstrovskí "Rudí" na vedúcu Plzeň strácajú dva body, Západočesi ale majú nedeľňajší domáci zápas s Brnom k dobru.

Synot liga - 23. kolo:

Vysočina Jihlava – Dukla Praha 1:2 (1:1)
Góly:
13. Jánoš – 40. Polom, 54. Čajič
/Šulek celé stretnutie – Považanec a Štetina celé stretnutie/

FK Mladá Boleslav – Slovan Liberec 1:1 (0:1)
Góly:
59. Ščuk – 4. Luckassen
/Ďuriš od 45. min – Hroššo chytal celé stretnutie, Obročník do 23. min, Bakoš od 23. min, Breznaník do 60. min/

1. FK Příbram – Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)
Gól:
47. HÁJOVSKÝ, ČK: 62. MACHOVEC (Č. Budějovice)
/Kelemen odchytal celé stretnutie, Hájovský celé stretnutie + gól + ŽK – Chrien do 74. min, Machovec do 62. min + ČK, Podstavek od 88. min/

Sparta Praha - Slavia Praha 2:1 (1:1)