Barca zakopla, Real stráca len dva body

Real sa priblížil Barcelone na rozdiel dvoch bodov.

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase 31. kola španielskej Primera Division na domácom trávniku nad SD Eibar 3:0. Už 38. ligový gól v sezóne strelil Cristiano Ronaldo v 21. minúte z priameho kopu, ešte do polčasu zvýšil na 2:0 Javier Hernandez. Skóre uzavrel v 83. minúte domáci Jese.

Vo večernom súboji remizoval líder FC Barcelona na trávniku FC Sevilla 2:2. Katalánci viedli už 2:0 po góloch Lionela Messiho a Neymara, ale domáci sa nevzdali a ešte do polčasu znížil Ever Banega. V 84. minúte o deľbe bodov rozhodol Kevin Gameiro. "Biely balet" tak v tabuľke stráca z druhého miesta na lídra "Barcu" už len dva body.

V druhom zápase soboty remizoval úradujúci majster Atletico Madrid na štadióne Malagy 2:2.