Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Africký pohár národov v roku 2017 bude v Gabone

Finálový turnaj Afrického pohára národov vo futbale sa v roku 2017 uskutoční v Gabone. V stredu o tom informovala agentúra Reuters.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

O dejisku turnaja rozhodol výkonný výbor Africkej futbalovej konfederácie (CAF), ktorého zasadanie sa konalo v Káhire. Gabon uspel v konkurencii Alžírska a Ghany. Pôvodne mala turnaj organizovať Líbya, minulý rok sa ale musela zriecť organizácie pre občiansku vojnu v krajine.

V Gabone sa bude APN konať druhýkrát v histórii. Prvýkrát to bolo v roku 2012 v spoločnej koorganizácii s Rovníkovou Guineou. Aj v roku 2017 sa využijú štadióny v osvedčených mestách Libreville a Franceville, ďalšími budú Port Gentil a Oyem. Tie budú mať dobudované štadióny do 14 mesiacov. Známi sú už aj organizátori ďalších APN, budú nimi v roku 2019 Kamerun, v 2021 Pobrežie Slonoviny, v 2023 Guinea.

CAF v stredu vyžrebovala aj kvalifikačné skupiny APN 2017. Egypt, sedemnásobný rekordný šampión, sa v G-skupine stretne aj s Nigériou. Obhajca Pobrežie Slonoviny v I-skupine narazí na Sierru Leone, Sudán a Gabon. ten má síce účasť automatickú, ale bude hrať aj kvalifikáciu ako súčasť prípravy. V M-skupine si proti sebe zahraá Kamerun s JAR.

Na finálovom turnaji bude hrať okrem Gabonu aj ďalších 15 tímov, všetci víťazi skupín a dvaja najlepší z druhých miest. V kvalifikácii bude hrať 52 z 54 členských krajín CAF, Somálsko a Eritrea sa nezúčastnia.

Žreb kvalifikácie APN 2017:

A-skupina: Džibuti, Libéria, Togo, Tunisko
B-skupina: Angola, Stredoafrická republika, DR Kongo, Madagaskar
C-skupina: Benin, Rovníková Guinea, Mali, Južný Sudán
D-skupina: Botswana, Burkina Faso, Komory, Uganda
E-skupina: Kongo, Guinea-Bissau, Keňa, Zambia
F-skupina: Kapverdské ostrovy, Líbya, Maroko, Svätý Tomáš a Princov ostrov
G-skupina: Čad, Egypt, Nigéria, Tanzánia
H-skupina: Ghana, Maurícius, Mozambik, Rwanda
I-skupina: Gabon (organizátor), Pobrežie Slonoviny (obhajca), Sierra Leone, Sudán
J-skupina: Alžírsko, Etiópia, Lesotho, Seychelly
K-skupina: Burundi, Namíbia, Niger, Senegal
L-skupina: Guinea, Malawi, Svazijsko, Zimbabwe
M-skupina: Kamerun, Gambia, Mauretánia, JAR

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články