Teplice deklasovali Mladú Boleslav s Ďurišom

Synot liga - 22. kolo.
Zdroj: Youtube

Futbalisti Sparty Praha potvrdili pozíciu favorita v sobotňajšom dueli 22. kola českej ligy, keď na ihrisku Hradca Králové vyhrali hladko 3:0. Na druhom mieste tabuľky strácajú dva body na Plzeň, ktorá má zápas k dobru.

V ďalšom strenutí deklasovali hráči FK Teplice na domácom trávniku FK Mladá Boleslav 5:0, keď o svojom triumfe rozhodli tromi gólmi už v prvom polčase. Teplicam patrí priebežná štvrtá priečka v tabuľke Synot ligy, náskok svojho sobotňajšieho súpera stiahli na rozdiel štyroch bodov. V drese hostí nastúpil od 55. minúty aj slovenský reprezentant Michal Ďuriš.

Česká liga - 22. kolo:

FC Hradec Králové – Sparta Praha 0:3 (0:1)
Góly:
31. Kadlec, 64. Lafata, 87. Krejčí

Dinamo České Budějovice - FK Baumit Jablonec 0:3 (0:0)
Góly:
60. Lengyel (vl.), 65. Mingazow, 90. Crnkič
/J. MACHOVEC do 80. min., M. PODSTAVEK na lavičke, M. CHRIEN odohral celý zápas - J. GREGUŠ odohral celý zápas/

Dukla Praha - 1. FC Slovácko 0:0
/L. ŠTETINA a J. POVAŽANEC odohrali celý zápas, M. CHUDÝ na lavičke - P. ŠIMKO celý zápas/

1. FK Příbram - FC Vysočina Jihlava 1:1 (0:1)
Góly:
54. Suchan - 25. Tlustý
/M. KELEMEN a T. HÁJOVSKÝ odohrali celý zápas - V. KÚKOL celý zápas a v 90.+3 ŽK/

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 5:0 (3:0)