Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Fanúšik, ktorý trafil Akinfejeva, sa prihlásil na polícii

Dvadsaťpäťročný fanúšik Čiernej Hory, ktorý trafil zapálenou svetlicou do hlavy brankára ruskej futbalovej reprezentácie Igora Akinfejeva počas piatkovéhu duelu kvalifikácie EURO 2016 v Podgorici, sa prihlásil na polícii.
Zdroj: Facebook
Zdieľajte:

Stalo sa tak v sobotu večer, muž s iniciálmi L.L. predstúpil pred mužov zákona v spoločnosti svojho právnika. Informáciu pre agentúru Reuters potvrdil hovorca čiernohorského ministerstva vnútra.

"Identifikovali sme ho na základe videozáznamu a už od piatka bolo po ňom vyhlásené pátranie. Udal sa sám na policajnej stanici v Podgorici v sobotu o 17.45 h. V súčasnosti je vo väzbe," uvádza sa v stanovisku.

Incident sa odohral už v prvej minúte piatkového duelu, gólmana Ruska po zásahu svetlicou museli vyniesť na nosidlách a išiel na ošetrenie do nemocnice. Duel pokračoval po vyše polhodinovej prestávke. Zápas nakoniec nedohrali. V 67. minúte po nepremenenej penalte Širokova čiernohorskí fanúšikovia opäť vyčíňali, na ihrisku sa strhla mela medzi hráčmi a Dmitrija Kombarova zasiahol ďalší objekt hodený z tribún. Hlavný arbiter potom zápas predčasne ukončil za stavu 0:0.

Ruský futbalový zväz už podal protest proti rozhodnutiu delegátov Európskej futbalovej únie (UEFA) o pokračovaní zápasu. Rusi tvrdia, že duel mali stopnúť hneď po prvom incidente a zároveň žiadajú kontumáciu. UEFA vyhlásila, že pred štartom disciplinárneho konania si počká na vyjadrenia rozhodcov a svojich delegátov. "UEFA odsudzuje všetky druhy násilia a mrzí nás, že prišlo k takýmto incidentom v zápase kvalifikácie EURO 2016 medzi Čiernou Horou a Ruskom v Podgorici. Čakáme na oficiálne správy od delegáta a rozhodcu, po ktorých otvoríme disciplinárne konanie. Pravdepodobne v pondelok," uviedol zástupca UEFA Pedro Pinto.

Akinfejev utrpel otras mozgu a popáleniny na krku, informoval lekár ruského tímu Eduard Bezuglov. "Bol na pozorovaní v miestnej nemocnici, absolvoval vyšetrenie mozgu a ďalšie testy. Nie je v ohrození života. Cestoval s tímom späť do Moskvy a tam sa podrobí ďalšej rehabilitácii," povedal Bezuglov.

Akinfejev sa podľa vlastných slov cíti v poriadku. V oficiálnom stanovisku, ktoré zverejnila ruská federácia, ďakoval fanúšikom za podporu. "Nanešťastie takéto veci vo futbale existujú. Dúfam, že také niečo sa už nebude opakovať nikde na svete," vyjadril sa 28-ročný brankár.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články