Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Brankár Akinfeev bol v zápase Ruska s Čiernom Horou zasiahnutý svetlicou, zápas predčasne ukončili

Zápas futbalovej kvalifikácie EURO 2016 medzi Čiernou Horou a Ruskom hlavný rozhodca Deniz Aytekin v 68. minúte predčasne ukončil po vyčíňaní domácich fanúšikov a roztržke medzi hráčmi oboch tímov.
Zdroj: twitter.com
Zdieľajte:

Už po dvadsiatich sekundách duel prerušili. Brankára hostí Igora Akinfejeva totiž zasiahla priamo do hlavy svetlica hodená z hľadiska. Z ihriska ho museli vyniesť na nosidlách.

Aytekin následne poslal obe mužstvá do kabín a zápas pokračoval až po polhodinovej prestávke. Akinfejeva vystriedal Jurij Lodygin. Ako informovala agentúra AP s odvolaním sa na ruskú televíziu, zraneného brankára previezli do nemocnice na vyšetrenia. V 67. minúte po nepremenenom pokutovom kope Širokova čiernohorskí fanúšikovia opäť vyčíňali, na ihrisku sa strhla mela medzi hráčmi a hlavný arbiter zápas predčasne ukončil. Podľa televízie Sport Klub pred roztržkou zasiahol predmet ďalšieho hráča Ruska.

Na tribúnach musela cez prestávku zasahovať aj poriadková polícia a štart druhého polčasu posunuli o 18 minút. Európska futbalová únia (UEFA) informovala, že si počká na vyjadrenia všetkých delegátov a potom odštartuje disciplinárne konanie.

"Ospravedlňujem sa ruským hráčom a realizačnému tímu za všetko, čo sa stalo. Nie je prekvapenie, že rozhodca zápas ukončil, najmä po druhom incidente," povedal tréner domácich Branko Brnovič. "Moji hráči sú totálne rozrušení, nedostal som z nich ani slova a ja tiež neviem, čo mám na to všetko povedať. Teraz už nemáme šancu sa kvalifikovať a čaká nás tvrdý trest," dodal Brnovič. Čierna Hora a Rusko majú po štyroch zápasoch na konte päť bodov. G-skupiny vedie 13-bodové Rakúsko, druhé je Švédsko, ktoré získalo rovnako v piatich dueloch deväť bodov.

"Myslím si, že bolo správne prerušiť zápas. Po prvom incidente nám povedal delegát UEFA, aby sme pokračovali a my sme museli. Nášho brankára hospitalizovali a má popáleniny na krku," povedal tréner Ruska Fabio Capello. Dmitrij Kombarov uviedol pre Vjesti, že počas druhého incidentu ho fanúšikovia niečím zasiahli. Niektoré médiá uvádzajú, že išlo o zapaľovač.

Piatkový incident bol už tretí v kvalifikácii EURO 2016, ktorý majú na svedomí fanúšikovia krajín bývalej Juhoslávie. V októbri ukončili zápas medzi Srbskom a Albánskom po tom, čo nad ihriskom preletela vlajka takzvaného "veľkého Albánska". To vyvolalo šarvátku medzi hráčmi a na ihrisko vbehli domáci fanúšikovia, ktorí napadli hráčov Albánska. V novembri zase chuligáni Chorvátska zahádzali ihrisko v Miláne pyrotechnikou a svetlicami a rozhodcovia museli duel s domácim Talianskom na niekoľko minút prerušiť.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: TASR, youtube.com

Diskusia

Podobné články