Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Zasiahla vyššia moc? V lietadle smrti mal byť celý futbalový tím

Celý svet zarmútila tragédia po páde nemeckého lietadla smerujúceho do Düsseldorfu. Lietadlo so 150 pasažiermi havarovalo v Alpách. Ako neskôr vyšlo najavo, na palube mal byť aj členovia švédskeho klubu Dalkurd FF. Nechcelo sa im však čakať, a tak na poslednú chvíľu trasu zmenili.
Zdroj: youtube.com
Zdieľajte:

Vedenie a hráči švédskeho futbalového tímu Dalkurd FF ako o vlások unikli smrti po tom, čo na poslednú chvíľu zmenili svoje rozhodnutie, napriek rezervácii leteniek na let Germanwings 4U9525, ktorý skončil úmrtím 150 ľudí. Štyri pomocné lety spoločnosti Lufthansa opustili letisko v Barcelone zhruba v rovnakom čase, v utorok ráno. Klub zo stredu Švédska, hrajúci prvú divíziu, mal svojich hráčov na troch z nich. Tím pôvodne plánoval cestovať línkou 4U9525 do Düsseldorfu, ale namiesto toho rozdelil hráčov do troch zostávajúcich letov z Barcelony.

Keď delegácia 29 hráčov a zamestnancov pristála, zistila, že štvrtý let havaroval. Všetkých 144 cestujúcich, vrátane dvoch batoliat a 16 tínedžerov z nemeckej strednej školy, a šesť členov posádky prišlo o život. Airbus A320 havaroval v odľahlej oblasti francúzskych Álp na ceste zo Španielska do Nemecka.

"Mali sme byť v tom lietadle. ´Čekovali´ sme sa s tými ľuďmi. Je to neskutočné," povedal športový šéf Dalkurdu Adil Kizil. "Keď sme prišli na letisko v Barcelone, boli tam štyri lety smerujúce ponad Alpy, opúšťajúce letisko v rovnakom čase. Štyri lety a my sme mali hráčov na troch z nich. Povedzme, že sme mali veľké šťastie," dodal.

Dalkurd FF založili v roku 2004 kurdský prisťahovalci a hrá v Divízii 1. Tím bol na týždennom sústredení v Barcelone. Pán Kizil novinárom povedal, ako sa snažili, aby sa celý tím zmestil na let Germanwings, ale že doba pripojenia v Düsseldorfe bola príliš dlhá a narušila by ich ďalšiu cestu do Švédska. Namiesto toho hráčov rozdelili na lety do Mníchova a Zürichu. Kizil povedal, že hráči sú stále v šoku a ich myšlienky sú s rodinami obetí.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: dailymail.co.uk

Diskusia

Podobné články