Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Hapal túži debutovať výhrami

"Nóri sú silní, je to dobrá previerka," tvrdí.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Nového trénera slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 Pavla Hapala čaká vo štvrtok v Myjave debut na lavičke národného mužstva proti Nórsku. Český kormidelník v ňom túži uspieť a debutovať výhrou. Súboj s Nórskom je súčasťou dlhodobého turnaja Challenge Trophy, ak v ňom novotvoriaci sa slovenský tím uspeje, zahrá si vo finále. O štyri dni po ňom sa mladí Slováci predstavia v Zlatých Moravciach v ďalšej príprave v rámci asociačného termínu proti Ukrajine.

Nástupca Ivana Galáda avizoval, že oba zápasy považuje za dôležité a pristúpi k nim ako k ostrým "kvalifikačným". O prvom súboji s Nórmi Hapal pre www.futbalsfz.sk uviedol: "Je to dôležitý zápas, pretože ide o postup do finále. Nóri pravdepodobne nastúpia aj so staršími hráčmi (reglement súťaže to dovoľuje - pozn.). Pristúpime k nemu ako by to bol ostrý kvalifikačný zápas. Oba zápasy vnímam ako majstrovské, nerád by som ich rozlišoval. V oboch dueloch budeme hrať na víťazstvo a verím, že toto odhodlanie prenesieme aj na hráčov. Videli sme na videu zápasy Nórov, sú silní v kombinácii, dostatočne tvrdí a pricestujú so staršími hráčmi v porovnaní s našimi futbalistami. Pre nás to bude kvalitná príprava so súperom, ktorý nás preverí."

V pôvodnej nominácii prišlo k jednej vynútenej zmene, útočníka Matúša Marcina nahradil stredopoliar prešovského Tatrana Pavol Šafranko. Zdravotné problémy trápili útočníka Slovana Bratislava Adama Zreľáka. V kádri figuruje sedem futbalistov so skúsenosťami z minulej kvalifikácie. Hapal verí, že budú oporami novotvoriaceho sa tímu. "Tí, ktorí v mužstve už niečo odohrali, by mali byť kostrou mužstva, na druhej strane, bude veľa záležať od ich aktuálnej výkonnosti. Výkony v minulej kvalifikácii dokazujú, že kvalitu rozhodne majú, už len aby výkony zopakovali aj v nasledujúcej kvalifikácii," povedal bývalý československý a český reprezentant.

Oba zápasy, s Nórskom v Myjave 26. marca o 17.30 h a proti Ukrajine (Zlaté Moravce, 30. marca, 17.30 h) budú v priamom prenose na Digisporte.

nominácia SR 21 na prípravné zápasy s Nórskom a Ukrajinou:

brankári: Matúš Kira (MFK Zemplín Michalovce), Adrián Chovan (AS Trenčín), Matúš Hruška (Spartak Myjava)

obrancovia: Milan Škriniar, Martin Králik (obaja MŠK Žilina), Branislav Niňaj, Juraj Kotula (obaja ŠK Slovan Bratislava), Timotej Záhumenský (ŽP Šport Podbrezová), Róbert Mazáň (TS Podbeskidzie Bielsko-Biala), Ľubomír Šatka (Newcastle United)

stredopoliari: Stanislav Lobotka, Matúš Bero (obaja AS Trenčín), Peter Ľupčo, Jaroslav Mihalík (obaja MŠK Žilina), Denis Duga (Spartak Myjava), Tomáš Huk (MFK Košice), Martin Chrien (SK Dynamo České Budějovice), Tomáš Brigant (FC Zbrojovka Brno), Dávid Ivan (UC Sampdoria Janov), Albert Rusnák (FC Groningen), Pavol Šafranko (Tatran Prešov)

útočníci: Adam Zreľák, Filip Ďuriš (obaja ŠK Slovan Bratislava)

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články