window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Generálny sekretár UEFA chce na MS 2018 ďalší európsky tím

Infantino chce na MS v Rusku viac európskych tímov.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Generálny sekretár Európskej futbalovej únie (UEFA) Gianni Infantino sa domnieva, že na majstrovstvách sveta 2018 v Rusku by mal hrať o jeden európsky tím navyše.

UEFA odsúhlasila rovnaký kvalifikačný formát, aký bol aj pred minuloročným svetovým šampionátom. V praxi to znamená, že tímy budú rozdelené do deviatich kvalifikačných skupín, z nich víťazi postúpia priamo na záverečný turnaj a osem najlepších z druhých miest bude bojovať o zvyšné štyri miestenky v baráži. Na MS sa zúčastní dokopy 32 tímov, z toho 14 európskych vrátane usporiadateľskej krajiny Ruska, ktorá má účasť automaticky istú.

"Bolo by objektívne a férové, ak by sa UEFA pokúsila získať ešte jednu miestenku, keďže uplynulé tri svetové šampionáty vyhrali práve európske tímy," citovala agentúra AP Infantina. UEFA by sa mohla pokúsiť o zmenu na májovom zasadnutí výkonného výboru FIFA, kam dostalo pozvánku všetkých jej šesť konfederácií.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články