Gladbach prekvapil Bayern, Mainz a Wolfsburg si podelili body

Bundesliga - 26. kolo.

Futbalisti Bayernu Mníchov ukončili v nedeľu desaťzápasovú šnúru bez prehry vo všetkých súťažiach. V 26. kole nemeckej bundesligy nestačili na Borussiu Mönchengladbach a v domácej Allianz aréne prehrali 0:2.

O prvej prehre Bavorov od 30. januára rozhodol dvojgólový hrdina hostí Raffael. Ten najprv v 30. minúte strelou z hranice pokutového územia prekonal brankára Manuela Neuera, ktorému lopta prekĺzla popod ruky. Brazílsky útočník potom v 77. minúte spečatil výsledok stretnutia, keď mu ideálnu prihrávku naservíroval Christoph Kramer. Mönchengladbach si vďaka zisku troch bodov vylepšil o jedno miesto svoju pozíciu v tabuľke a zo štvrtej priečky poskočil na tretiu. Lídrom ostal Bayern, ktorý ma na čele 10-bodový náskok pred Wolfsburgom.

Bavorov okrem prehry môže mrzieť aj ďalšie zranenie Arjena Robbena. Holanďan sa po 11-dňovej absencii zavinenej problémami s chrbtom opäť vrátil do zostavy, no na trávniku strávil len 24 minút.

V nedeľňajšom zápase 26. kola nemeckej futbalovej bundesligy si Mainz a Wolfsburg podelili body po remíze 1:1.