Juventus zdolal Janov, Saponara rozhodol o víťazstve Empoli

Seria A - 28. kolo.

Futbalisti úradujúceho talianskeho šampióna Juventusu Turín triumfovali v nedeľňajšom súboji 28. kola talianskej Serie A nad FC Janov 1:0. Tesné víťazstvo zariadil v 25. minúte Carlos Tevez. Slovenský reprezentačný stredopoliar Juraj Kucka odohral v drese hostí celý zápas, do štatistík sa však nezapísal.

V úvodnom nedeľňajšom zápase 28. kola talianskej futbalovej Serie A triumfoval Empoli na domácom ihrisku nad Sassuolom 3:1.

SSC Neapol iba remizoval na domácom trávniku s Atalantou Bergamo 1:1. Hoci hostia hrali od 55. minúty v oslabení o jedného hráča, dokázali ako prví nájsť recept na skórovanie a v 72. minúte sa ujali vedenia. Len dve minúty predtým poslal tréner SSC Rafael Benitez na ihrisko slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka a ten sa napokon výraznou mierou pričinil o deľbu bodov. V závere stretnutia sa k jeho prihrávke do šestnástky dostal Duvan Zapata a hlavou stanovil konečný rezultát na 1:1.

Seria A - 28. kolo:

Empoli - Sassuolo 3:1 (0:0)
Góly:
46. a 60. Saponara, 59. Mcedlidze - 49. Rugani (vl.)

Góly:
89. Zapata - 72. Pinilla, ČK: 55. Gomez (Atalanta) /za domácich Hamšík od 70. min./

FC Parma - FC Turín 0:2 (0:1)