Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Hapal oznámil svoju prvú nomináciu

Tréner nominoval na zápasy s Nórskom a Ukrajinou.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Tréner Pavel Hapal oznámil svoju prvú nomináciu slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov, ktorú v marcovom asociačnom termíne čakajú dva prípravné zápasy s Nórskom a Ukrajinou. Prvý z nich je semifinálovým zápasom dlhodobého turnaja Challenge Trophy, hrať sa bude v Myjave 26. marca o 17.30 (priamy prenos Digisport). Druhý duel proti Ukrajine sa uskutoční v Zlatých Moravciach 30. marca (17.30, priamy prenos Digisport).

Informoval o tom Slovenský futbalový zväz (SFZ) na oficiálnom webe.

Hapal na lavičku SR 21 nastúpil po Ivanovi Galádovi, s ktorým SFZ nepredĺžil zmluvu. O prvom súboji s Nórmi Hapal pre www.futbalsfz.sk uviedol: "Je to dôležitý zápas, pretože ide o postup do finále. Nóri pravdepodobne nastúpia aj so staršími hráčmi (reglement súťaže to dovoľuje - pozn.). Pristúpime k nemu ako by to bol ostrý kvalifikačný zápas."

"Tvorí sa nový tím 21-ky a našim zámerom bolo, aby sme sa osobne spoznali s čo najväčším počtom hráčov, preto sú v nominácii traja brankári a 21 hráčov do poľa. Keďže je to asociačný termín, máme k dispozícii aj všetkých hráčov zo zahraničia. Keďže 19-ka hrá Elite Round, do tohto ročníka sme vôbec nezasahovali, pretože chceme aby postúpili na ME. Budú aj ďalšie zrazy, kde si týchto hráčov budeme môcť vyskúšať," dodal bývalý československý a český reprezentant.

nominácia SR 21 na prípravné zápasy s Nórskom a Ukrajinou:

brankári: Matúš Kira (MFK Zemplín Michalovce), Adrián Chovan (AS Trenčín), Matúš Hruška (Spartak Myjava)

obrancovia: Milan Škriniar, Martin Králik (obaja MŠK Žilina), Branislav Niňaj, Juraj Kotula (obaja ŠK Slovan Bratislava), Timotej Záhumenský (ŽP Šport Podbrezová), Róbert Mazáň (TS Podbeskidzie Bielsko-Biala), Ľubomír Šatka (Newcastle United)

stredopoliari: Stanislav Lobotka, Matúš Bero (obaja AS Trenčín), Peter Ľupčo, Jaroslav Mihalík (obaja MŠK Žilina), Denis Duga (Spartak Myjava), Tomáš Huk (MFK Košice), Martin Chrien (SK Dynamo České Budějovice), Tomáš Brigant (FC Zbrojovka Brno), Dávid Ivan (UC Sampdoria Janov), Albert Rusnák (FC Groningen)

útočníci: Adam Zreľák, Filip Ďuriš (obaja ŠK Slovan Bratislava), Matúš Marcin (FC Vysočina Jihlava)

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články