Wolfsburg vyhral nad Interom Miláno, Petrohrad zdolal Turín

Futbalisti Zenitu Petrohrad urobili výrazný krok k postupu do štvrťfinále Európskej ligy.

Vo štvrtkovom prvom zápase osemfinále zdolali doma FC Turín 2:0.
Zenitu pomohlo vylúčenie Marca Benassiho už v 28. minúte po druhej žltej karte a presilovku ruský tím pretavil na strelenie dvoch gólov. Najskôr sa presadil belgický legionár Axel Witsel, po zmene strán potvrdil prevahu domácich Talian Domenico Criscito.

V jednom zo šlágrov večera VfL Wolfsburg otočil duel s Interom Miláno a vyhral 3:1. Bundesligista síce prehrával od 7. minúty po góle Rodriga Palacia, skóre ale vyrovnal Naldo a v druhom polčase dvakrát v ofenzíve udrel Belgičan Kevin De Bruyne. Cenný triumf 1:0 dosiahol ukrajinský Dnepr Dnepropetrovsk nad Ajaxom Amsterdam.

Odvety sú na programe na budúci týždeň 19. marca, žreb štvrťfinále sa uskutoční o deň neskôr v Nyone. Finále je naplánované na stredu 27. mája 2015 vo Varšave a jeho víťaz sa premiérovo kvalifikuje do Ligy majstrov.