Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Pelé: "Toto je problém na ktorý som upozornil už pred 6 rokmi."

Protesty v Brazílii a meškanie budovania štadiónov ohrozujú nadchádzajúce majstrovstvá sveta, ktoré v krajine samby a kávy odštartujú o necelý mesiac, i príchod turistov do krajiny.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Už vlani počas Pohára konfederácií vyšli do brazílskych ulíc stotisíce demonštrantov, ktorí nesúhlasia s vysokými nákladmi na organizáciu MS, celkovou ekonomickou situáciou krajiny, daňami, korupciou, infláciou a zlými verejnými službami. Vlna protestov pokračuje aj v týchto dňoch a minulý týždeň musela polícia použiť proti demonštrantom aj slzný plyn a vodné delá.

"Môžu ohroziť šampionát. Áno, pretože viem, že až 25 percent ľudí zo zahraničia už zrušilo svoje cesty do krajiny," uviedol na tlačovke v Mexiku trojnásobný majster sveta a špeciálny poradca organizačného výboru Pelé.

Organizátori sa obávajú, že protesty budú pokračovať aj počas turnaja, ktorý sa uskutoční od 12. júna do 13. júla. "To je problém, na ktorý som upozornil už pred šiestimi rokmi. Mesiac pred štartom MS nie sú ešte dokončené štadióny a organizátori majú veľa problémov," Pelého citovala agentúra Reuters.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články