Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Ďurica chce s Lokomotivom zabojovať o LM!

Ďurica sa chce s Lokomotivom Moskva pobiť o miestenku v LM
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Počas najbližšieho víkendu štartuje 18. kolom jarná časť ruskej futbalovej ligy. Hráči Lokomotivu Moskva nastúpia až v pondelok o 16.30 h na pôde Rostova, pričom v zostave "železničiarov" by nemal chýbať slovenský stopér Ján Ďurica.

Lokomotiv odštartoval zimnú prípravu už začiatkom januára. "Bola dlhá, trvala až dva mesiace. Spestrili sme si ju tromi hernými sústredeniami. Boli sme v Turecku i Španielsku, kde sme absolvovali množstvo tréningov i kvalitných prípravných duelov," povedal pre svoju internetovú stránku Ďurica. "Chvalabohu, že je to už za nami. Futbalisti nemajú veľmi radi toto obdobie, už sa teším na súťažné zápasy," pokračoval 33-ročný reprezentant, ktorý má s Lokomotivom vysoké ambície. "Pokúsime sa ešte ponaháňať Zenit Petrohrad, ktorý má pred nami náskok jedenásť bodov, ale hlavným cieľom klubu je hrať v pohárovej Európe. Na druhé miesto, ktoré zaručuje Ligu majstrov strácame iba štyri body, takže je to pre nás veľká výzva."

Ďurica v prvej polovici sezóny nevynechal v lige ani minútu a patril medzi opory mužstva. "Som rád, že mám dôveru trénera. Aj v príprave som pravidelne nastupoval v základe. Cítim sa dobre pripravený na jarnú časť, ktorá bude náročná. Okrem ruskej ligy sa teším aj na kvalifikačné súboje s reprezentáciou, kde to máme výborne rozbehnuté," dodal Ďurica a pred prvým jarným súbojom v Rostove dodal: "Práve s týmto súperom sme vlani prišli o titul i Ligu majstrov. Sme favoritom, ale musíme to potvrdiť aj na trávniku."

Zdieľajte:
Pridal: Boris Silný
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články