Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Blatter chce tvrdšie tresty za rasizmus na štadiónoch

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter chce tvrdšie tresty za rasizmus na štadiónoch.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Švajčiarsky funkcionár, ktorý sa bude v májových voľbách uchádzať o postu šéfa FIFA v piatom volebnom období za sebou, to povedal na kongrese Konfederácie juhoamerického futbalu (CONMEBOL) v paraguajskom Asuncione.

Blatter si myslí, že súčasné tresty za rasistické urážky smerované najmä na adresu hráčov ako pokuty a uzatvárania štadiónov, nie sú dostatočné. "Musíme pristúpiť k tvrdším trestom. Kluby, ktoré budú zodpovedné za rasistické správanie sa svojich fanúšikov či hráčov, musia prísť o body či zostúpiť do nižšej súťaže. Musíme rasizmus raz a navždy odstrániť z futbalových štadiónov," povedal Blatter delegátom v Asuncione.

Rasizmus na štadiónoch trápi nielen Európu, ale aj Južnú Ameriku. Nateraz posledný prípad sa udial v Peru, kde panamský útočník Luis Tejada z mužstva Juan Aurich odkráčal počas zápasu z ihriska po tom, ako ho rasisticky urážali fanúšikovia hosťujúceho tímu Cienciano.

Očakáva sa, že delegáti kongresu vo štvrtok opätovne potvrdia vo funkcii prezidenta konfederácie Paraguajčana Juana Angela Napouta.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články