Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Pracovná skupina FIFA navrhla skrátené MS 2022 v novembri a decembri

Špeciálna pracovná skupina FIFA pre určenie termínu futbalových MS 2022 v Katare navrhla odohratie skráteného turnaja na prelome novembra a decembra.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Odporúčanie predloží výkonnému výboru FIFA, ktorý by mal definitívny verdikt oznámiť 20. marca vo švajčiarskom Zürichu.

"Niektorí majú z toho obavy, ale akékoľvek rozhodnutie by sme prijali, vždy by boli isté pochybnosti. Musíme brať do úvahy celkové výhody pre všetkých," povedal po utorňajšom zasadnutí pracovnej skupiny FIFA šejk Salman bin Ebrahim Al-Khalifa.

Turnaj by mal byť kratší, ale neuvažuje sa o znížení počtu 32 účastníkov ani odohratí menej ako terajších 64 zápasov. Šampionát by iba trval menej dní, informovala agentúra Reuters.

FIFA sa rozhodla presunúť MS 2022 z tradičného termínu na prelome júna a júla, keďže v tom čase sú v Katare vysoké teploty, čo by mohlo spôsobovať problémy pre hráčov i návštevníkov turnaja. Zároveň sa chcela vyhnúť januáru a februáru pre termínovú kolíziu so ZOH.

S aktuálne navrhovanými termínmi v novembri a decembri ale nesúhlasia európske veľkokluby, ktoré v tom čase hrajú svoje domáce súťaže. Európska asociácia klubov (ECA) trvá na termíne máj/jún 2022.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články