window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Conte zvažuje odchod z Juventusu

Bude musieť Juve hľadať nového trénera?
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Taliansky futbalový klub Juventus Turín sa po zisku tretieho domáceho titulu za sebou možno bude musieť v novej sezóne zaobísť bez svojho trénera Antonia Conteho. Ten deklaroval záujem pokračovať vo svojej kariére v zahraničí. Informáciu priniesla agentúra AP.

Vo svojom poslednom zápase ligového ročníka proti Cagliari, v ktorom "stará dáma" zvíťazila 3:0, dali domáci fanúšikovia početnými transparentami najavo svoju náklonnosť k ambicióznemu trénerovi mužstva. Ten so svojimi zverencami vytvoril nový bodový rekord súťaže, keď jeho tím ako prvý v histórii talianskej ligy prekročil 100 bodov a zvíťazil vo všetkých domácich stretnutiach.

Conte po príchode do Juventusu v roku 2011 prinavrátil klubu zašlú slávu, teraz sa po zisku tretieho "scudetta" v rade ešte stále jednoznačne nevyjadril, kam povedú jeho kroky.

"Zatiaľ nie je nič isté. S vlastníkom klubu Andreom Agnellim som mal vždy veľmi úprimný a priateľský vzťah. A tak to bude pokračovať aj naďalej. Momentálne sa sústredím len na oslavy majstrovskej trofeje. K ostatným veciam sa zatiaľ nebudem vyjadrovať," povedal Conte.

Fanúšikom dalo nádej Conteho vyjadrenie, že momentálne je zmluvne viazaný s "Bianconeri", s ktorými má kontrakt aj na ďalší ročník. Zároveň sa však obávajú Conteho vyhlásení, z ktorých cítiť veľké sklamanie z vypadnutia v skupinovej fáze Ligy majstrov, rovnako ako z neúspechu v semifinále Európskej ligy proti Benficou Lisabon.

Kouč "Juve" viackrát zdôrazňoval, že na naplnenie jeho i klubových ambícii tím nutne potrebuje kúpiť niekoľko svetových futbalistov. Požiadavka sa však z dôvodu nedostatku finančných zdrojov stretla s negatívnou reakciou vedenia. "V pondelok začíname novú sezónu a našim cieľom je zodpovedať trénerskú otázku. Trénera Conteho považujeme za skvelého kouča, sme hrdí, že je súčasťou nášho klubu a budeme sa snažiť udržať ho aj v nasledujúcej sezóne," uviedol Giuseppe Marotta, generálny riaditeľ klubu.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články